Haluan vauvan ja olen 14 ☺minulla on poikaystävä 1v vanhempi ja ollaan oltu 1v yhessä
Mitä mieltä
8
155
Vastaukset
- levitävaan
Siitä vaan. Jalat levälleen. Kyllä se sieltä tulee. Yhteiskunta hoitaa loput.
- realityisreal
Olen huomannut että monikin haluaa vauvan.
Vaan kun se vauva ei ole kauan vauva vaan siitä kasvaa pian ihminen joka haluaa ja tarvitsee paljon kaikkea ja alkaa nopeasti ajatella itsenäisesti. Ihminen joka tarvitsee jatkuvaa hoitoa ja huomiota ja rahaa. Ihminen joka saattaa olla luonteeltaan vaativa ja hankala ja kiukuttelee eikä anna sinun olla hetkeäkään rauhassa.
Hyvästi bileet, shoppailu, elokuvaillat, harrastukset, normaali nuoren opiskelu ja työelämä, oma aika ja rauha, ehkä jopa itsenäisyys ja ystävät. Vauvakuume viilenee nopeasti mutta vauva ei silti enää häviä mihinkään.
Mieti vielä vaikka n. 10 vuotta ja harkitse sitten uudelleen.- isoisomummi
Ei kannata miettiä. Ei kun heti vaan. Kerkiät sitten mummonakin bilettää kun lapsesikin saa jo 14v. babyn. Et ole kuin vajaa 30. Sitten kun jo olet iso,isomummi et ole vielä viittäkymppiäkään. Ajattele voisi olla maailmamennätys ja pääsisit seiskaan ja muihin lehtiin. Edellyttäen onko tätä maapalloa enää.
- Vauva123
Mun poikaystävä on 15 ja ollaan oltu kohta 2v yhessä. Olen alkanut säästämään jo 13 vuotiaana rahaa sillä alkoi sillon vauvakuume säästössä on nyt 1659 euroa ja enemmän tulossa☺ olen hyvin kärsivällinen ja minulla on 5 sisarusta ja nuorin 1v joten olen sen kanssa päivittäin. Nyt kesälomalla olen harjoitellut heräämistä yöllä tiettyihin aikoihin ja minun harrastukseni on vain lenkkeily. Olen lukenut kaiken mahdollisen vauvoista ja kaupassa katsonut mitä kaikkea tarvitsee mitä milloinkin ☺
- jarruja_päälle_nyt
Vai että oikein vajaa 2000 euroa säästössä. Sillä ei pääse edes alkuun. :D Rauhotupas nyt siellä ja käy koulut loppuun, hanki ammatti ja sitten perään työkokemusta ja säästä LISÄÄ RAHAA. Ehkä sitten päälle 25-vuotiaana saattaisit olla kykenevä saamaan ja elättämään toisen ihmisen.
Terkuin päiväkodin lastenhoitaja
- Vauva123
Enkä edes pidä biletä kestä ja kavereiden kanssa ollaan aina pienempien lasten kanssa ulkona jne
- huooohhh
Joo, onhan ne vauvat söpöjä yms. Mutta lapsi ei ole nukke. Sitä ei voi heittää kaapoiin silloin kun kyllästyy.
Itse olen päällr 16v ja joo RAKASTAN vauvoja ja olisihan semmoinen tuhisia kiva, mutts 6kk vanhempi kaverini sai päälle 2kk sitten vauvan.. Ei ole ruusuilla tanssimista ei. Koulu jää sikseen, tuet pienet yms.
14v on vielä peruskoulussakin niin jos nyt odottaisit sen 10v lisää.. - TeenMom
Itse olen teiniäiti ja sinun iässäsi minulla oli myös kauhea vauvakuume. Jos olisin tienny minkälaista tämä tuo mukanaan, olisin odottanut vielä monia vuosia. Älä mene "pilaamaan" nuoruuttasi! Ei tämän ikäisten edes tarvitsisi miettiä tämmöisiä eikä tehdä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5489130Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656264Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3785316Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli704798Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004421Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664083SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2074026- 1032094
- 1141548
- 531086