Ensimmäinen matka Pattayalle ja haluttiin vähän parempaa kuin keskihintaista tai halpaa hotellia. Uskon että tulee upea loma, thai kieltä opeteltu 1½ v, sukulaiseni on thaimiehen kanssa naimisissa ja opettanut meitä kovasti. Matkakuume on kova, vaikka vasta lokakuussa lähdetään.
Kokemuksia tuosta hotellista?
Pattaya Hilton
4
77
Vastaukset
- Erinomainen-
Upea hotelli ytimessä upeilla näköaloilla, upeilla altailla ja mahtavilla ravintoloilla. Paras aamiainen mitä ikinä olen nähnyt. Palvelu on huippua. Skybar katolla varsinkin ukonilmalla on hieno elämys. Sinne on pukuetiketti tosin mutta ei se haittaa kun samassa asuu. Buffa kerroksessa 14 on myös aivan mahtava. Täysi kymppi tasoa arvostaville. Joku varmasti sanoo ettei ole aitoa Thaimaata tai Pattayaa mutta mikäpäs turistikohteissa nyt niin aitoa on. Meille farangeille nuo on bygattu eikä paikalliselle kalastajalle. Vain Sheraton ehkä pesee tuon hotellina mutta ei sijainnin puolesta.
- pariskuntahki
Olimme häämatkalla Thaimaassa ja Pattayan osiolla asuimme kyseisessä hotellissa. Voin vain yhtyä nimim. Erinomainen kommentteihin, aivan upea kokemus oli meilläkin siellä asuessamme. Paljon olemme matkustelleet mutta yleensä asuneet vaatimattomammin, tämä hotelli oli ihanaa luxusta meille.
- terotampereelta
Olen yöpynyt Hiltonissa kahden yön verran työmatkallani ja voin sanoa että oli upea kokemus, puitteet, palvelu aivan huippua. Skybar katolla oli vertaansa vailla. Vaikka monenlaisissa hotelleissa olen yöpynyt työ-lomamatkoillani, niin tämä kokemus oli ihan ainutlaatuinen, suosittelen. Hoitsuille toivottelen mukavaa lomaa sitten kun aika koittaa, tulette varmaan viihtymään, hotellin valinta ainakin hyvä.
- numerouunoo
Aivan huippu jos haluaa luxusta. Itse koko tavaratalo on sellainen kokonaisuus, että jää Stokka selkeesti kakkoseksi. Ei suomeen tuollaisia rakenneta koskaan, eikä varmaan kannatakkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709