Onko Loimaan kaupungin asiat tulleet valmiiksi, kun Levo on siirtynyt vallan ulkopoliitiikan kommentoimiseen? Muistahan Taisto, että hyvä kommunisti pyrkii aina kapitalismiin.
Alastaron Levo
9
194
Vastaukset
- hththwew
Satakunnassa paikkakunnan miehille osoitettiin suota ja korpea raivattavaksi 1945 - 55 välillä. Evakot saivat jo rakennettujen teiden varsilta osaksi viljeltyjä peltoja, vesistörantoja, sekä hakkuuoikeuksia suuriin yhteismetsiin seurakunnilta, suurilta tiloilta ja valtion omistuksesta.
Nyt niiden äpärät täällä itkee, että "kaikki meni pianojen mukana kartanossa Kurkiojassa". Ne pitäisi seuloa erilleen ja lähettää Somaliaan!- susihukkanen2
Sun päässä viiraa, pahasti. Onneksi olet jo vanha joten juttujasi ei tartte kauaa enää lukea.
- maailmamuuttuu
Levo vaihtoi leiriä vassareista persuihin. Vasemmisto ja vihreät olisivat auliisti antamassa miljardeja Kreikan kansalle.
- pppp2
Mutta Soini antaa.
- mahdotonhomma
Soini ja pari muuta ässää joutuu hoitamaan toisten sotkut. Se voi olla liian suuri urakka. Jos eivät onnistu niin upotaan kaikki.
- Altorvi
Alastaron Levo kirjoittaa mitä kirjoittaa, lukee asiantuntijalausuntoja ja---lainaa niistä suoraan lauseita ja asiakokonaisuuksia ja-----panee oman nimensä alle .Kurkatkaahan hänen blogejaan .Että sellainen mies se on tämä Alastaron äänitorvi!
- vasurioikeisto
Levon kirjoituksista voisi päätellä, että valmistelee itseään seuraaviin eduskuntavaaleihin. Aloitti vaalityön hyvissä ajoin :D
- perttikurkinen7
Joo mutta ei noin rasistisilla mielipiteillä vasemmiston ehdokkaaksi pääse, pitäs hakeutua varmaan Persujen tai Kokoomuksen jäseneksi!
- Asioidenmuuttaja
On kyllä ihan pelle jätkä luulee muuttavansa maailmaa kirjoittamalla tyhmiä artikkeleita minne milloinkin ja nekin ovat muilta asiantuntijoilta suoraan kopioituja, lisää vain oman nimensä perään, juuri niinkuin tässä tuolla aiemmin sanottiinkin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865352
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h784714Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113017Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv872948Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232514Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251966- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328