V i t... KAS !

kyllästyneetvuokralaiset

Nyt PRKL saat nämä vuokrakämppäsi Torpissa Opintiellä pitää ihan itselläsi. Käyttökelposta juoma vettä ei ole puoleen vuoteen ollut, luuleeko KAS että me vuokralaiset ostetaan juomavesi vielä vuokran ja vesimaksun lisäksi. EI H E L V E T T I se niin voi mennä. Muutenki lämmintä vettä saadaan kun itse maksetaan vedenlämmityksen ja huoneen lämmityksen ja muun käyttösöhkön vuokran päälle. H A I S T A K A A Kas paskat. Nyt loppuu tämä vuokralaisten aliarvioiminen.Huoneet haisee veden laskemisen jälkeen kun kaatopaikat,pyykit haisee että tuuletusta on tehtävä kokoajan. Tässä nyt on vuokralaiset olleeet kärsivällisiä jo puoli vuotta ja heiluneet teidän pillin soiton mukaan, Edes teidän virkamies ei ole alentunut paikalle katsomaan tilannetta. Ei voi millään muotoa sanoa että on asiallinen ja vuokralaisistaan huolehtiva vuokranantaja.Me vuokralaiset kuitenkin tuomme teille rahat ja mitä saamme vastikkeeksi,välinpitämättömyyttä ja ylimääräisiä kuluja asumiseen. Luvattua kunnalistekniikkaa ei ole edes tiedossa joka piti alkaa jo ajat sitten..kusetusta koko homma. Yhtä asuntoakin pidätte tyhjänä kun tiedätte ettei sinne kukaan tule asumaan paska veden takia ,ette uskalla edes esitellä sitä kenellekkään eikä edes ole vuokrailmoituksissanne,se jo kertoo teidän kieroudesta meitä muita jotka jo asumme täällä. Nyt tämä vuokralainen alkaa hakemaan uutta asuntoa ja olen kuulluut muidenki hakevan jo. Pitäkää asuntonne sitten tyhjillään...maineenne on mennyt kun kusi vessanpönttöön.

2

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiskurihinnat

      Niillä vuokrilla moni maksaisi omaa huushollia. Vaihdoin vuokrakämpät omistusasuntoon ja pääsen vaikuttamaan taloyhtiön asioihin (toisin kuin vuokralla ollessani).

      Kas kas vain...

    • vähänkämppiä

      Hallitustiellä näkyy olevan vielä asunto vapaana vuokralaiselle.

      http://www.jokakoti.fi/kohde/ef1a8

      Heti vapaa asunto, kysy myös vuokrausmahdollisuudesta! Kuukausivuokra on 580 euroa vesimaksu. Vuokralainen vastaa sähkönkulutuksestaan (talous- ja lämmityssähkö). Kahden kuukauden vuokravakuus. Kotivakuutus.

      Kaupan ilmoitustaululla voi olla jotain.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      56
      3973
    2. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      126
      2864
    3. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      43
      2603
    4. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      65
      2197
    5. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      437
      1797
    6. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      62
      1267
    7. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      71
      1235
    8. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      56
      1153
    9. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      259
      1069
    10. 45
      988
    Aihe