V i t... KAS !

kyllästyneetvuokralaiset

Nyt PRKL saat nämä vuokrakämppäsi Torpissa Opintiellä pitää ihan itselläsi. Käyttökelposta juoma vettä ei ole puoleen vuoteen ollut, luuleeko KAS että me vuokralaiset ostetaan juomavesi vielä vuokran ja vesimaksun lisäksi. EI H E L V E T T I se niin voi mennä. Muutenki lämmintä vettä saadaan kun itse maksetaan vedenlämmityksen ja huoneen lämmityksen ja muun käyttösöhkön vuokran päälle. H A I S T A K A A Kas paskat. Nyt loppuu tämä vuokralaisten aliarvioiminen.Huoneet haisee veden laskemisen jälkeen kun kaatopaikat,pyykit haisee että tuuletusta on tehtävä kokoajan. Tässä nyt on vuokralaiset olleeet kärsivällisiä jo puoli vuotta ja heiluneet teidän pillin soiton mukaan, Edes teidän virkamies ei ole alentunut paikalle katsomaan tilannetta. Ei voi millään muotoa sanoa että on asiallinen ja vuokralaisistaan huolehtiva vuokranantaja.Me vuokralaiset kuitenkin tuomme teille rahat ja mitä saamme vastikkeeksi,välinpitämättömyyttä ja ylimääräisiä kuluja asumiseen. Luvattua kunnalistekniikkaa ei ole edes tiedossa joka piti alkaa jo ajat sitten..kusetusta koko homma. Yhtä asuntoakin pidätte tyhjänä kun tiedätte ettei sinne kukaan tule asumaan paska veden takia ,ette uskalla edes esitellä sitä kenellekkään eikä edes ole vuokrailmoituksissanne,se jo kertoo teidän kieroudesta meitä muita jotka jo asumme täällä. Nyt tämä vuokralainen alkaa hakemaan uutta asuntoa ja olen kuulluut muidenki hakevan jo. Pitäkää asuntonne sitten tyhjillään...maineenne on mennyt kun kusi vessanpönttöön.

2

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiskurihinnat

      Niillä vuokrilla moni maksaisi omaa huushollia. Vaihdoin vuokrakämpät omistusasuntoon ja pääsen vaikuttamaan taloyhtiön asioihin (toisin kuin vuokralla ollessani).

      Kas kas vain...

    • vähänkämppiä

      Hallitustiellä näkyy olevan vielä asunto vapaana vuokralaiselle.

      http://www.jokakoti.fi/kohde/ef1a8

      Heti vapaa asunto, kysy myös vuokrausmahdollisuudesta! Kuukausivuokra on 580 euroa vesimaksu. Vuokralainen vastaa sähkönkulutuksestaan (talous- ja lämmityssähkö). Kahden kuukauden vuokravakuus. Kotivakuutus.

      Kaupan ilmoitustaululla voi olla jotain.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11002
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      41
      8298
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      126
      5277
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3646
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3578
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3534
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2529
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2031
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1786
    Aihe