raskaana????

18andpregnant

Harrastin seksiä viime viikon keskiviikkona (5pv sitten) ilman ehkäisyä. Olen nyt parina aamuna herännyt kauheaan vatsakipuun (ripuli) ja vatsan kouristeluun. Kuukutisten pitäisi alkaa vasta parisen viikon kuluttua. Oireet muistuttuttavat kovasti kuukautiskipuja. Kysymykseni siis on että voiko näin pian tuntea jo olevansa raskaana? Olen nuori juuri täyttämässä 18 ja hyvin pihalla tällaisista asioista. Kiitos asiallisista kommenteista jo etukäteen! :)

4

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jons89

      Voipi olla että vastanvntelyt johtuu jostain muusta . Mutta kannattaa käyttää ehkäisyä jos ei halua saada lapsia! :) ja jos tuntuu että menkat on myöhässä kun niiden pitäs alkaa ,soita lääkäriin!

      • 18andpregnant

        Nyt viikko yhdynnästä ja kivut alkavat tuntua menkkakivuilta vielä enemmän vatsaa jomottaa ja oksettaa.. Menkkoihin vielä pari viikkoa? Voiko kyseessä olla raskaus ja milloin testi kannattaa tehdä?


      • 18andpregnant

        Ainiin ja ruokahimot on aivan järkyttävät voisin syödä kokoajan.


      • mymmeli3

        Kannattaa myös käydä tk:ssa sukupuolitauti testeissä. Niissä voi olla jos jonkunlaista oiretta..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1320
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe