Olet jotenkin tärähtänyt

Olet lukenut liikaa kirjoista viisautta, ja susta on tullut viisaampi kuin kukaan muu. Kehittelet aivan ihme teorioita miehen käytöksestä. Ei mieheys ole niin vaikea mysteeri. Kokemusta kun puuttuu miehistä (poikia ja nörttejä ei lasketa) niin on helppo kehitellä teorioita.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

" liian viisas " ei päde minuun..Päinvastoin ;D Mutta minulla on tarpeeksi kokemusta narsistisesta miehestä pelätäkseni uutta suhdetta. Ehkä tuo aiheuttaa myös ennakkoluuloja. Mutta aloitus ei ollutkaan minulla, sain silti tilaisuuden sanoa ääneen tuonkin :)

Äänestä
  • Sinulla on siis kokemusta moniongelmaisesta päihdeongelmaisesta, etkä halua enää hakattavaksi? Jos niin on, niin ei se asia täällä palstoilla miksikään muutu.

    Äänestä

  • Ei aivan osunut arvaus. Ei ole kokemusta päihdeongelmaisesta, vaan persoonallisuushäiriöisestä. Eikä minua ole hakattu. En ole tuon takia palstoilla. Olet mielestäni oikeassa, että näiltä palstoilta ei saa muutosta elämäänsä. muutos lähtee aina itsestä :)

    Äänestä

sitäkö lie....

Äänestä

Tää sun teksti jostakin syystä alkoi naurattaa, viilto osui. Tosiaan, miehet ovat liian yksinkertaisia ;D

Äänestä
  • Niin kun ne ei ymmärrä sun teorioita?

    Äänestä

  • just näin, allekirjoitan
    paitsi joskus kaikki on oikeesti monimutkaisempaa kuin vois kuvitellakaan

    Äänestä

  • Voihyvänenaika kirjoitti:

    Niin kun ne ei ymmärrä sun teorioita?

    Ei miesten tarvitsekaan ymmärtää mun teorioita. Pääasia, että itse ymmärrän ja toimin niiden mukaisesti...

    Äänestä

  • kommentti_ kirjoitti:

    Ei miesten tarvitsekaan ymmärtää mun teorioita. Pääasia, että itse ymmärrän ja toimin niiden mukaisesti...

    Niinkö toimit? :)

    Äänestä

  • Toimijaolet kirjoitti:

    Niinkö toimit? :)

    Tarkennetaan: pyrin toimimaan! ;)

    Äänestä

Itsepä viisauteni kannan XD

Äänestä
  • viisaus ja viisaus, näitä seuranneena en isommin kehuisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuumaanpinnalletakas kirjoitti:

Olet lukenut liikaa kirjoista viisautta, ja susta on tullut viisaampi kuin kukaan muu. Kehittelet aivan ihme teorioita miehen käytöksestä. Ei mieheys ole niin vaikea mysteeri. Kokemusta kun puuttuu miehistä (poikia ja nörttejä ei lasketa) niin on helppo kehitellä teorioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu