että tarvitaan käynnistyksen esto:
http://www.mbnet.fi/artikkeli/mobiili/microsoft_julkaisi_korjauksen_windows_phone_8_1_puhelimien_uudelleenkaynnistysongelmaan_ei_auttanut
Olisiko tuolle käyttöä Siperian pakkasissa?
Käynnistyy niin hyvin,
8
<50
Vastaukset
- matolaatikko-sucks
Jos on kova ripuli sen voi työntää perseeseen niin pidättelee paukkua ne muutamat sekunnit ettei lennä pitkin tapetteja ja ehtii juosta pöntölle???
- tri-vindovs-mieli-ala
Onhan tuossa muitakin ongelmia. Esimerkiksi IE-selain ja uudet musiikin ja videontoisto-ohjelmat sekä muut vähänkin raskaammat ohjelmat kaatuilevat. Lisäksi mm. uusi videosovellus toistaa videoita vain joka toinen kerta, ja silloinkin videon avaaminen kestää 10 kertaa kauemmin kuin 8.0-version ohjelmalla.
Emme vain ymmärrä, miksi hyvin toiminut (tosin ominaisuuksiltaan puutteellinen, mutta niin on uusikin) musiikki videot-sovellus poistettiin ja tilalle tuotiin nämä uudet "xbox-videot" ja "xbox-musiikki" sovellukset? Viimeksi kun katsoin, näille oli marketissa annettu vain yksi tähti viidestä - ymmärtäähän sen, kun täynnä bugeja.
Minusta tuntuu, että mikrosoft haluaa vain kiusata käyttäjiään, ja saada käyttäjät ostamaan kalliimpia malleja!
Mitä olen kaupassa testaillut, kaikkein kalleimmassa mallissa ei näitä ongelmia ole. Lisäksi latausruutu ohjelman käynnistyessä oli 930-mallissa poistettu, vaikka 830-mallissa se edelleen oli, vaikka tehoerot eivät ole niin suuret.- tri-vindovs-mieli-ala
Omistan siis Lumia 625-mallin, joka on toiminut miten sattuu 8.1 päivityksen myötä. Edes tehdasasetusten palautus ei auta.
- Konitohtori_on_tyhmä
Mitäs menit tyhmä ostamaan....†
- Lumia930mahtava
Loistavasti on toiminut Lumia 930 jo yli vuoden päivät, viimeisimmät päivitykset sisässä. Erinomainen puhelin! Jos sattuu näyttö menemään rikki, niin sain vielä ilmaiseksi upouuden näyttömoduulin. Tuolla se on kaapissa antistaattisessa pussissa, toivottavasti sille ei tule tarvetta.
- vin_tuhoo
Konitohtori_on_tyhmä kirjoitti:
Mitäs menit tyhmä ostamaan....†
Niinpä, uskomattoman tyhmä temppu ostaa vindovs-tubutin.............†
- vin_tuhoo
Lumia930mahtava kirjoitti:
Loistavasti on toiminut Lumia 930 jo yli vuoden päivät, viimeisimmät päivitykset sisässä. Erinomainen puhelin! Jos sattuu näyttö menemään rikki, niin sain vielä ilmaiseksi upouuden näyttömoduulin. Tuolla se on kaapissa antistaattisessa pussissa, toivottavasti sille ei tule tarvetta.
Pitääkin olla kallein malli että toimii edes jotenkin.............†
- jesjesjes
toivottavasti mun duunipuhelimessa on tuo ongelma! Saisin jonkun muun luurin kuin wp.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696