Yariksen takuu loppu kesäkuussa, mitä mahtaa ekana hajota, varmaan aika piankin. Oikein arvanneelle olutbäägi ja rintamerkki.
Takuu loppu
14
211
Vastaukset
- TheKöle
Kerro lisää! -moottori, varusteet, kilometrit, huoltohistoria jne.
-olutbägi aina kiinnostaa :-) - dfjfyju
Tälle aloittaja pellelle ei kannata vastata. Monta kertaa taas vaihdellu nimimerkkiä tässäkin ja vastailee itselleen. Näkee ihan selvästi kirjoitusasusta.
Aloitelee uusia keskusteluja negatiivisessä mielessä. Älkää vastatko niihinkään.- Yaris_rokkaa
Eikö ole hupaisaa mihin kaikkeen paskaan perisuomalainen kateus saa ihmisen vaivautumaan?
- shdfjydhj
Yaris_rokkaa kirjoitti:
Eikö ole hupaisaa mihin kaikkeen paskaan perisuomalainen kateus saa ihmisen vaivautumaan?
Älä muuta sano. Itselle tosin ei väliksi ole, vaikka joku ajaisi polkuautolla. Kunhan itse olen vain johonkin tyytyväinen ja pystyn itse sen huoltamaan
- w5rtfgg
Auto on 28000km ajettu, CVT, cruise, kaikki huollot tehty. Mitään ei ole 3 vuoden aikana mennyt rikki, ei lamppuja eikä mitään muutakaan. No, itse veikkaan kuitenkin tuota pakokaasujen lambda tunnistinta, koska on aika kuumassa paikassa. Toinen vaihtoehto on penkkien lämmittimet. Ei saa sanoa sitten samaa.
- annapalaafrank
Ennen se naapurin vuosia uudempi Skoda hajoaa kuin Yariksesi. Aja huoleti. Starttimoottorin hiilet tulevat joskus menemään. Kun autolla on ajettu yli 300tkm. Iskarit on vaihdettava samoihin aikoihin.
- mistäsaisiuuden
Mun Jarpassa takuu loppui noin 10 vuotta sitten ja eipä ole vielä pahemmin hajonnut. Jarrut rempattu molempiin päihin ja akun vaihdoin pari vuotta sitten. Kohta 200 tuhatta tullut ajeltua. Pakoputki, startti, laturi, iskarit, nivelet alkuperäisiä. Ei edes polttimoita tarvitse juuri vaihtaa, kaksi kertaa kilvenvalo, kaksi parkkia ja takavaloa ja vissiin 4 kertaa ajovalot.
- yaris12
Renkaantäyttösarjan vaahtopullon- parasta ennen päivä-menee umpeen 3,5 vuoden kohdalla.
Merkkiliikkeessä vaahtopullo on ryöstöhinnoiteltu 80 euroon, ja tilapäisrengas oli merkkiliikkeen tarjouksessa 130 €.
- joku_näistä
Riippuu vähän onko bensa vai diesel. Jos diesel niin se hajoaa varmaan pikimmiten. Bensakone voi kestää kauemmin, mutta se alkaa kuluttaa öljyä, ellei jo tee sitä. No onneksi on automaatti, ne on kestävämpiä kuin Tojon manuaaliaskit, eikä kytkintäkään ole hajoamassa. Sekin kun on aina kuulunut Tojon heikkoihin kohtiin. Sitten joku sähköosa, kuten pesimien pumput, ajonestolaite tai ilmastointi. Ja tietysti ne Toyotan kuuluisat turvatyynyt. Mutta siinä muutama todennäköinen vaihtoehto.
- w5crdfg
No niin, tulihan se vika. Toisesta etuvalosta murtui pala, eikä ole osunut mihinkään. Vettä pääsee sisään, että on laitettava uusi. Saiskohan pelkkää lasia vaihdettua.
- tuttu.homma
No se on juuri sitä Toyota-"laatua". Osat hajoaa itsestään. Siihen pitää vain tottua
- voiSeYllättää
"Yariksen takuu loppu kesäkuussa, mitä mahtaa ekana hajota, varmaan aika piankin. "
Yllätyskyykky voi tulla jo takuun päättymistä seuraavana päivänä. - fjsklflsdj
Se hajoaa takuun jälkeen mitä on jo takuuaikana vaihdettu.
- EihajoaEi
Käsittääkseni Ranskassa valmistetut autot ovat luotettavia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222758Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101862Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671739Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.521735Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1191663Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971653Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701440Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001235Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311178Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta121147