Vesipumppu (vene)

PäijänneIlari

Osaisiko joku viisaampi neuvoa?

Kun en ole mikään sähkömies, niin kysyisinkin teiltä, että saisinko tuon uuden tasovahdin vaihdettua ihan vain ottamalla vanha irti ja laittamalla uusi paikalleen siten, että tuo tasovahdin punateippinen johto (ruskea/valkoinen) tulisi vanhan tasovahdin plusjohdon tilalle? ja toinen vanhan paikalle?

Vaihdettava tasovahti -> http://aijaa.com/QMiGDK

Uusi tasovahti -> http://aijaa.com/g5eAGr

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilssinlenssaaja

      Oikein näin tehden menee.

    • 8oig7u6y

      Joo pitäisi toimia noin.
      On kyllä hieman erikoisempi "tasovahti" jos napaisuudella on jotain merkitystä, mutta jos sisältää jotain erikoisempaa elektroniikkaa kuin perinteisen kuulan joka kytkee niin voi olla väliäkin kun noin tarkasti merkattu joten varmista napaisuus.

    • annamunkaikkikestää

      Ota nyt kyvä mies ensi töiksesi nuo sokeripalaviritelmät kosteasta pilssistä pois. Vuotovirrat saattavat tuhota yllättävän nopeasti veneen sinkit ja sen jälkee arvokkaammat metalliosat. Kaikki kosteissa tiloissa olevat liitokset tulee tehdä asianmukaisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      152
      11518
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5413
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      42
      4346
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2708
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1636
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1596
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      92
      1481
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1431
    Aihe