http://www.foxplay.fi/sarjat/lapin-poliisit/jaksot/varoituskolmion-arvoitus
entä sinulla?
fox lapin poliisit ei pyöri
18
101
Vastaukset
- Silverlight_onko_sulla
Oletko asentanut koneellesi Silverlight-paskaa? Jos et niin silloin tuo Foxplay ei toimi. Luulisi tosin Foxinkin siirtyvän Silverlightista pois koska jopa jääräpäinen Maikkarikin on siirtymässä HTML5:een ja Microsoftikin kehoittaa lopettamaan Silverlightin käytön.
Silverlight ei ole paskaa, se on vain jo vanhaa tekniikkaa josta halutaan eroon koska halutaan ja jo voidaan siirtyä HTML5:n käyttöön.
Silverlightissa ei ole esimerkiksi ollut koskaan ensimmäistäkään 0-päivän aukkoa toisin kuin Flashissä jossa on nyt ollut jo yhden viikon sisällä 3 kpl.- mainostava_paska
Raskas paska tuo silverlight. Paremman ja keveämmän kokemuksen saa HTML5 videoista...
- vanhaatekniikkaa
mainostava_paska kirjoitti:
Raskas paska tuo silverlight. Paremman ja keveämmän kokemuksen saa HTML5 videoista...
Samaa mieltä. Vanhentunut tekniikka koko Silverlight. Aika ajoi jo ohi..
mainostava_paska kirjoitti:
Raskas paska tuo silverlight. Paremman ja keveämmän kokemuksen saa HTML5 videoista...
Raskaudesta en tiedä mutta Microsoft on siirtymässä HTML5:n käyttöön ja Silverlight saa enää vain tietoturvapäivityksiä vuoteen 2021 asti jolloin se lopetetaan kokonaan.
f.e.dzerzhinsky kirjoitti:
Raskaudesta en tiedä mutta Microsoft on siirtymässä HTML5:n käyttöön ja Silverlight saa enää vain tietoturvapäivityksiä vuoteen 2021 asti jolloin se lopetetaan kokonaan.
Taitaa kuule loppua käytännössä aiemmin.
Tuo nimittäin tuskin toimii Edgessä, että pitää sitten käynnistellä erikseen vanhaa IE11:sta että saa tuon päälle.M-Kar kirjoitti:
Taitaa kuule loppua käytännössä aiemmin.
Tuo nimittäin tuskin toimii Edgessä, että pitää sitten käynnistellä erikseen vanhaa IE11:sta että saa tuon päälle.Joo, ei toimi Edgessä.
Toimii ihan hyvin.
http://aijaa.com/JyyMiI
Vaatii Silverlightin asennuksen jonka saa täältä: https://www.microsoft.com/silverlight/- saaaaaaaaathana
hoppeepaska asennettu ja käynnistä aina tilassa
Asenna tai käytä toimivaa selainta. Firefoxilla on ainakin ennen ollut ongelmia Silverlightin kanssa.
- zyz1
Sen paremmin puuttumatta näkyykö vai ei mutta ihmettelen kuka viittii mokomaa paskaa katsoa, eikö noita tosi-tv-poliisi sarjoja tule ihan kiusaksi asti ja satakertaa uusittuna.
Hyvin toimii openSusessa Firefox ESR:llä Pipelight/Silverlight 5.1:n välittämänä.
Eipä sieltä tosiaan juuri katseltavaa tule, mutta asensin kuitenkin trollien mieliksi, kun sanoivat olevan mahdotonta. ;)- kumipääkottarainen
opensusessa, awwwwww ja kukahan se trolli onkaan
kumipääkottarainen kirjoitti:
opensusessa, awwwwww ja kukahan se trolli onkaan
Sinuahan minä halusin vain miellyttää.
- sillai_siit
"Katsoaksesi ohjelmia FOXplay-palvelussa sinun tulee aktivoida Silverlight-lisäosa. Ennen ohjelman toiston alkua sinua pyydetään asentamaan ja aktivoimaan Silverlight. Ole hyvä ja tarkista myös, ettei lisäosan aktivointia ole estetty foxplay.fi-sivuston osalta selaimessasi.
Lisätietoa asiasta"
.
Valitettavasti en viitsi. - helpoinkeino
Katsokaa televisiosta nääm ohjelmat tai laittakaa ne tallennukseen tallentavaan digiboxiin!
- tulevaisuus_tule_jo
Vanhanaikaista. Tulevaisuudessa on pelkkä netti.
- eitoimiei1
tulevaisuus_tule_jo kirjoitti:
Vanhanaikaista. Tulevaisuudessa on pelkkä netti.
Ei näytä olevan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944263Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293233No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452350- 351358
- 10949
- 141948
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11780