http://www.foxplay.fi/sarjat/lapin-poliisit/jaksot/varoituskolmion-arvoitus
entä sinulla?
fox lapin poliisit ei pyöri
18
59
Vastaukset
- Silverlight_onko_sulla
Oletko asentanut koneellesi Silverlight-paskaa? Jos et niin silloin tuo Foxplay ei toimi. Luulisi tosin Foxinkin siirtyvän Silverlightista pois koska jopa jääräpäinen Maikkarikin on siirtymässä HTML5:een ja Microsoftikin kehoittaa lopettamaan Silverlightin käytön.
- f.e.dzerzhinsky
Silverlight ei ole paskaa, se on vain jo vanhaa tekniikkaa josta halutaan eroon koska halutaan ja jo voidaan siirtyä HTML5:n käyttöön.
Silverlightissa ei ole esimerkiksi ollut koskaan ensimmäistäkään 0-päivän aukkoa toisin kuin Flashissä jossa on nyt ollut jo yhden viikon sisällä 3 kpl. - mainostava_paska
Raskas paska tuo silverlight. Paremman ja keveämmän kokemuksen saa HTML5 videoista...
- vanhaatekniikkaa
mainostava_paska kirjoitti:
Raskas paska tuo silverlight. Paremman ja keveämmän kokemuksen saa HTML5 videoista...
Samaa mieltä. Vanhentunut tekniikka koko Silverlight. Aika ajoi jo ohi..
- f.e.dzerzhinsky
mainostava_paska kirjoitti:
Raskas paska tuo silverlight. Paremman ja keveämmän kokemuksen saa HTML5 videoista...
Raskaudesta en tiedä mutta Microsoft on siirtymässä HTML5:n käyttöön ja Silverlight saa enää vain tietoturvapäivityksiä vuoteen 2021 asti jolloin se lopetetaan kokonaan.
- M-Kar
f.e.dzerzhinsky kirjoitti:
Raskaudesta en tiedä mutta Microsoft on siirtymässä HTML5:n käyttöön ja Silverlight saa enää vain tietoturvapäivityksiä vuoteen 2021 asti jolloin se lopetetaan kokonaan.
Taitaa kuule loppua käytännössä aiemmin.
Tuo nimittäin tuskin toimii Edgessä, että pitää sitten käynnistellä erikseen vanhaa IE11:sta että saa tuon päälle. - f.e.dzerzhinsky
M-Kar kirjoitti:
Taitaa kuule loppua käytännössä aiemmin.
Tuo nimittäin tuskin toimii Edgessä, että pitää sitten käynnistellä erikseen vanhaa IE11:sta että saa tuon päälle.Joo, ei toimi Edgessä.
- f.e.dzerzhinsky
Toimii ihan hyvin.
http://aijaa.com/JyyMiI
Vaatii Silverlightin asennuksen jonka saa täältä: https://www.microsoft.com/silverlight/ - saaaaaaaaathana
hoppeepaska asennettu ja käynnistä aina tilassa
- f.e.dzerzhinsky
Asenna tai käytä toimivaa selainta. Firefoxilla on ainakin ennen ollut ongelmia Silverlightin kanssa.
- zyz1
Sen paremmin puuttumatta näkyykö vai ei mutta ihmettelen kuka viittii mokomaa paskaa katsoa, eikö noita tosi-tv-poliisi sarjoja tule ihan kiusaksi asti ja satakertaa uusittuna.
Hyvin toimii openSusessa Firefox ESR:llä Pipelight/Silverlight 5.1:n välittämänä.
Eipä sieltä tosiaan juuri katseltavaa tule, mutta asensin kuitenkin trollien mieliksi, kun sanoivat olevan mahdotonta. ;)- kumipääkottarainen
opensusessa, awwwwww ja kukahan se trolli onkaan
kumipääkottarainen kirjoitti:
opensusessa, awwwwww ja kukahan se trolli onkaan
Sinuahan minä halusin vain miellyttää.
- sillai_siit
"Katsoaksesi ohjelmia FOXplay-palvelussa sinun tulee aktivoida Silverlight-lisäosa. Ennen ohjelman toiston alkua sinua pyydetään asentamaan ja aktivoimaan Silverlight. Ole hyvä ja tarkista myös, ettei lisäosan aktivointia ole estetty foxplay.fi-sivuston osalta selaimessasi.
Lisätietoa asiasta"
.
Valitettavasti en viitsi. - helpoinkeino
Katsokaa televisiosta nääm ohjelmat tai laittakaa ne tallennukseen tallentavaan digiboxiin!
- tulevaisuus_tule_jo
Vanhanaikaista. Tulevaisuudessa on pelkkä netti.
- eitoimiei1
tulevaisuus_tule_jo kirjoitti:
Vanhanaikaista. Tulevaisuudessa on pelkkä netti.
Ei näytä olevan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733