pikkuhousuvarkaat kiinni kerrostalossa

TÖMSY

ottaa päähän että kaupungin vuokra-taloista pöllitään ihmisten pikkuhousuja,pyykkituvasta kuivurista en kyllä tajua kuka voi olla niin tyhmä että pöllii vaatteita ja miksi? Eikö ole töitä että saa vaatteita JA PAIKKA ON RAHAKAMARINKATU 1C JOSSA SIJAITSEE PYYKKITUPA, EI USKALLA JÄTTÄÄ OMIA PYYKKEJÄKÄÄN ENÄÄN MINNEKKÄÄN KUN ROSVOJA ON JOKA PAIKASSA.EHDOTANKIN ETTÄ SAKOT PIKKUHOUSUVARKAALLE JA YLI PÄÄNSÄ EN OIKEIN DIGGAA OLLENKAAN ETTÄ VAATTEET PÖLLITÄÄN JO KOITTAKAA TAJUTA ETTÄ EI KUKAAN OSTA TOISELLE VAATTEITA VAAN KUN ITSE OSTAA VAATTEET NIIN TÄYTYY PYSYÄ KANSSA SILLÄ JOKA ON OSTANUT VAATTEET ITSELLEEN HITTO KUN SIEMPPAA. NIIN ETTÄ PIKKUHOUSEVARKAAT KIINNI VAAN.

8

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isotpaidat

      Tiedän syyllisen mutten tiedän kuntaasi, joten en voi auttaa.

    • redfcx

      Kyllä se rosmo nyt varmasti lukee vuodatuksesi täältä Suoli24:stä ja lopettaa näpistelynsä. Ihan varmasti.

    • erkkil

      Rikosilmoitus poliisille ja kiireelisesti tutkittavaksi..ja kantelu EOA.lle.mikäli syyllistä ei löydy..

    • OnaniasIIRunkman

      Joku ujo runkkari asialla. Mieluummin nuuhkisi pesemättömiä, mutta kun löytää vain pestyjä...

    • MahtiMela29v

      Mie pöllin niitä ja sitten nyhdän lapaseen pyykkituvas. Kerran tuli naapurirrouva sinne ja näki miut kauhee aisa handussa, mut hymyili vaa ja kutsu kylään iltapäiväl. Kolmas kerros, A-porras.

    • Mitäs_läksit

      Perse paljaana kuljeskella saat, LUUSERI!

    • osta oma pesukone ja kuivaa vaatteesi kotonasi, niin et aiheuta kiusaa muille

    • Varastalossa

      Osta uusia ja nimeä ne. Minulta on naapuri varastanut kahdettoista alushousut, enkä kysellyt perään, vanhoja kun olivat. Sitä ennen naapuri varasti yhdeksättä leggingsit ja teki reikiä uusiin vaatteisiin sekä repi kengistä pohjia irti. Kun uusia piti hankkia, menin kirpputorille ja kun hän ei työssä käynnistää huolimatta osta itselleen mitään, mitä ei ole pakko ja mitä muilta ei saa, niin pidän huolen siitä, että tavarat on vanhaa käytettyä, minkä päälleni laitan. Kun nyt pesuaineet kin häviää, olen asunnon numeroa myöten antanut tiedot poliisille, mutta kun jälkiä ei kovasti ole jäänyt ja he avaimia kulkevat, ei poliisi noteeraa mitenkään, enkä minä valittelee. Muutaman kerran olen jättänyt lapun pöydälle: jätä minulle ja koiralle jotain, älä varasta kaikkea!
      No, hän ei välitä. Kun muutkin naapurit tietää ja tämä varas vei toiselta naapurilta pitkiä uusia housuja, villatakkeja ja puserot, niin tiedän muidenkin tietävän. Kun asut vuokrakerrostalossa, niin naapuristossa asuu aina varas ja kun tämän tiedät, niin älä ihmettele enää, vaan opettele elämään varkaasta huolimatta kerrostalossa, äläkä salaa hänen nimeään ja tekojaan, jos tiedät varkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      128
      5983
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4336
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      58
      2751
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2588
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1855
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1524
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      34
      1382
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      24
      1341
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      27
      1177
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1121
    Aihe