pekalle töitä

Pekka vahtii veronmaksajien etua ja pelle jäi sairaseläkkeelle alle 50 vuotiaana..
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Kylläpä on todella pellentaidot, jos 'noinvaan' pääsee eläkkeelle ilman syytä/sairautta!
Mikähän niistä lääkäreistä on 'päästänyt' eläkkeelle?

Äänestä
  • Ottakaa selvää ennen kuin valitatte! Joissakin duuneissa missä mennään nuorena töihin päästään aikaisemmin eläkkeelle. Hän on työpäivänsä tehnyt luuseri!!
    Ja hyvä niin, eivät pääse isot kihut helpolla veromarkkoja tuhlailemaan.
    HYVÄ PEKU!

    Äänestä

  • Kyllä! Näin on, olet täysin oikeassa Peku on työpäivänsä tehnyt luuseri!!

    Äänestä

HAHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHA JAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!

Kylläpä eräitä närästää takauksista valitus, närästää tosi paljon mitä juorua kuulin.

Hyvä Pekka!! Kiitos!

Äänestä

Joskus vian voi nähdä jopa pöytäkirjoista. Kenenkään sairautta ei ole syytä epäillä. Asia on intiimi.

Äänestä
  • Joo, vian voi nähdä pöytäkirjoista. Aina kaikkea vastaan. Ei yhtään rakentavaa ehdotusta. Pelkkää räksytystä. Nortti näyttää maistuvan. Hyvä niin. Onpahan turpa edes vähän aikaa kiinni.

    Äänestä

  • saunalautturi kirjoitti:

    Joo, vian voi nähdä pöytäkirjoista. Aina kaikkea vastaan. Ei yhtään rakentavaa ehdotusta. Pelkkää räksytystä. Nortti näyttää maistuvan. Hyvä niin. Onpahan turpa edes vähän aikaa kiinni.

    Vikana on menttaalipuolen ongelmat, häiriökäyttäytyminen. Sairaalloinen narsismi.

    Äänestä

Batteryll@ naurahdimme tuolle intiimimaininalle!!
Kylläpä Varkaudenkin 24- jutut ovat kaikkea muuta!
Miettikäähän ,ennenkuin valistatte!

Äänestä
  • Pekka teki pitkän påivån VR:llä ja on eläkkeensä ansainnut...hyvä Pekka mitä muut valttavat

    Äänestä

Pekka on tehnyt SUUREN PALVELUKSEN kaupungille.

Äänestä
  • Mikä on se palvelus?

    Äänestä

Hae kuule Pekka töitä akkutehtaalta, olet puheitten mukaan niin monitoimimies buah...
Oikeesti Pekka ajattelee vain muita kun eihän Se pelle itse veroja maksa.... Buah

Äänestä

Yrityksen kunniaa ei voi loukata. Totuuden saa kertoa, vaikka olisi kuinka huonoa. Valheita ei tietenkään saa levittää...

Äänestä

Onko Peksulin valituksella mitään voittomahdollisuutta. Ei taida olla. VR:n jarrumies hankaloittaa kaupungin elinkeinopolitiikkaa minkä osaa. Ja ilkiää. Ja kyllähän se ilkiää!!

Äänestä
  • Vai kaupungin elinkeinopolitiikkaa. Eiköhän tästä ole lähinnä huolestuneita kunnan palkkakirjoilla olevat tulosvastuuttomat veronmaksajien elätit.

    Äänestä

  • Sinähän se elätti olet

    Äänestä

Uusi kuntalaki on PEKAN TAKANA.

Äänestä

Vastustamalla takauksia voimme pontevasti vaikeuttaa työpaikkojen syntymistä. Eläkkeellä olevan konduktöörin näkökulmasta on parempi että työelämään kiinni pääseviä olisi vähemmän. Ihmisten työllistymistä kannattaa jarrutta kaikin keinoin. Valittaminen on tähän kätevä tapa. Turhasta valittamisen maksumiehinä ovat kuntalaiset. Se ei eläkkeellä olevaa konnaria huoleta. Hyvä persut!

Äänestä
  • 13 miljoonaa euroa Teollisuuskylän pääomittamiseen ja kaksi 2 500 euron pöytälaatikko firmaa on suuri riskisijoitus veronmaksajille ja kaupunkilaisille

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aftmm kirjoitti:

Pekka vahtii veronmaksajien etua ja pelle jäi sairaseläkkeelle alle 50 vuotiaana..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu