Millä merkillä on huonoin itsetunto?
Millä merkillä huono itsetunto?
apinaorkesteri
102127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Minulla on todella huono itsetunto, harvoin oikein hyvä, ja olen siis kaksosnainen.
Olen sitä mieltä että kaksosilla, kaloilla ja kauriilla on huono itsetunto, ainakin tuntemillani ihmisillä.
Niin mullakin. Kaksonen oon ja nainen.
Joskus jopa epäilen, että olisin lievästi masentunut. Poikkean täysin kaksosiin liitetystä räpätäti-kuvauksesta.
Neitsyt kätkee huonon itsetuntonsa kovan ja karskin ulkokuoren alle. Tai sitten peittää sen olemalla yliampuvan ulospäinsuuntautunut.
Muutama hyvä naisystäväni on neitsyt ja he hakevat miesten keskuudesta jatkuvasti tukea. Yksi kerralla ei riitäja hermoillaan mitä jos toinen saa tietää toisesta. Kuitenkin kiehnää viikonloput uuden kainalossa ja itkee vanhan perään. Kritisoi itseään kokoajan ja kehuu muita kauniiksi ja hyvännäköiseksi.
Ajattelee toisin ku tekee, ja olen varma käytöksestä päätellen että hakevat huomiota vaihtamalla miehiä kuin sukkia ja ohottamalla oma itsetuntoaan, mutta ei tuo taida mitn auttaa..
"Neitsyt kätkee huonon itsetuntonsa kovan ja karskin ulkokuoren alle. Tai sitten peittää sen olemalla yliampuvan ulospäinsuuntautunut..."
voi apua... mutta totta se on.. :( no jotain positiivista kun sen sentään pystyy peittämään, eikä sitä totuutta saa kaivettua esille kuin oikeat ihmiset :D
Kauris se on se joka aina on maassa, tunnen itseni lisäksi myös pari muuta. Ja tunnen pari kalaa, jotka on myös aivan maassa välillä, mutta toisaalta tunnen myös kalan, jolla on itsetuntoa varaa jakaa muillekin:D
Täällä kauris, joka omaa hyvän itsetunnon
Voiskohan näiden edellisten viestien perusteella päätellä, että huonolla itsetunnolla ei taida olla kauheesti tekemistä horoskooppimerkkien kanssa. ;)