Uusi ravintola?

Mihin tänne karstulaan tulee pubi/ravintola? Tyhjiä liikkeitä on ympäri kylää vai meneeköhän sivuummalle.
20267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

kohtahan tuo uusi ja entistä ehompi kouhero aukeaa.(20pvä) meet sinne sitten rautatietä pitkin ottamaan kepua ja lihapiirakkaa.herra uu on kuulemma töissä ravintolavaunussa,tiedä sitten.samalla häneltä voi kysyä tuoreimmat metsästysvinkit.

Äänestä
  • Jaa se olikin tuo kouhero varmaan kyseessä

    Äänestä

Kuulin huhua, että uusi ravintola on vireillä Kieräperälle, mutta juomiseki on vain kiljua ja sekin keskenkäynyttä.

Äänestä
  • Aika pienen jutun olivat lehteen kirjoittanut avaijaisista, luulisi olevan isokin juttu karstulalaisille alkoholisteille.

    Äänestä

eikai tuollaisesta karstulassa tarvi lehdessä ilmoitella.kerran kun teboilin pöydässä asiasta kehaisee niin tietää puoli suomea kaiken.

Äänestä

Huiman vastustamaton on kehityksen rattaan kiertoliike; tosiaan. Osaavatko karstulalaiset puliukot tosiaan nykypäivänä kaikki lukea? Pitänee tässä sitten alkaa tuota jaloa taitoa opiskelemaan, josko vaikka sinne suuntaan eläkepäivinä kiusaksi hankkiutuisin.

Äänestä
  • Karstulassa kaikki osaavat lukea paitsi romaniväestö ja vammaiset, koskaa myös kirjoittamista.

    Äänestä

  • koraaninkirjasta kirjoitti:

    Karstulassa kaikki osaavat lukea paitsi romaniväestö ja vammaiset, koskaa myös kirjoittamista.

    Kuulutkos sä itse niin sanottuun paskakokkare rinkiis kun toisia arvostelet tai kaljamaha piireihin.

    Äänestä

  • joutavakokkareoot kirjoitti:

    Kuulutkos sä itse niin sanottuun paskakokkare rinkiis kun toisia arvostelet tai kaljamaha piireihin.

    Sinä kuulut huorarinkiin, saatanan kusitaulu.

    Äänestä

  • koraaninkirjasta kirjoitti:

    Karstulassa kaikki osaavat lukea paitsi romaniväestö ja vammaiset, koskaa myös kirjoittamista.

    Siinä se itsetaliaivo möhömahanen kaljan kittaaja taas näkee vaivaa itteään paremmista.

    Äänestä

eli siis kaikki?

Äänestä
  • Kaikki,kaikki,kaikki,paitsi se ja se?

    Äänestä

Varmaankin tuohon paikalliselle teboilille,siinähän se menestyskin paraiten kun kahteloi miehii siinä niin tuntuu et ne oiskin akkoloita vailla mekkoa,joten sinne vaan vieraspaikkakuntalaiset miehet,pääsettä saatille ämmiiiii.....

Äänestä

Mitäs ny mistään ravinteleista, vaan onkos tulossa Kardeen topless-parturia?

Äänestä

Olen kesälomiani vietellyt paljonkin (en kyllä ymmärrä miksi) Karstulassa. Tuntuu, että yksikin baari sinne on liikaa. Eihän siellä kukaan käy. No onneksi natiivi naapurini tekee mainiota kiljua.

Äänestä

En kesänä se aukeaa,paikka yks kaunneimmista mitä voi olla Karstulassa,sinne suunnitteilla ravintola sekä tanssisalit sun muut kaikki kivat

Äänestä

Onko samat miehet suunnitelman takana jotka suunnittelivat tuottoisan porstuan tänne vauraaseen kuntaan.

Äänestä
  • Porstuaanhan on tarkoitus rakentaa baari ja kesäterassi kiljun ja sahdintarjoiluoikeuksineen. Myös osuuskaupan penkeille tulee anniskeluoikeudet

    Äänestä

Taidan tietää kuka tämä porstua tyyppi on! Käyn kyllä jututtamassa miestä, kun seuraavan kerran pyörii kylillä!!!

Äänestä
  • Minut löytää nättijussista, eli porstuan vastapäätä. Ota hiukan rahaa mukaan niin juodaan kaljat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiakastas kirjoitti:

Mihin tänne karstulaan tulee pubi/ravintola? Tyhjiä liikkeitä on ympäri kylää vai meneeköhän sivuummalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu