Heippa, onko täällä muita jotka viihtyvät arkielämässään työssä/koulussa, mutta kesälomalla on liikaa luppoaikaa?
Olen introvertti, mutta kuitenkin aika iloinen ja kohtuu sosiaalinen, että kavereita/tuttuja olisi. Onko muilla sellaista ongelmaa että olisi ihmisiä joille soittaa/pyytää kahville, mutta ei vaan sitten huvitakkaan/jaksakkaan lähteä tapaamaan heitä, vaikka tietäisi että se olisi hauskaa? Mua usein stressaa lähteä tapaamaan ihmisiä, vaikka olisi hyvä ystäväkin kyseessä, sitten helposti saatan jäädä kotia ja puuhastella yksinäni kaikkea mukavaa. Kun on lähemmäs viikon ollut vaan itsekseen, niin sitä alkaa turhautua ja kaivata sosiaalisia suhteita, mutta ei tosiaan siltikään "jaksa". Nytkin yksi mies on pyytänyt mua kahville muutamana päivänä, mutta en vaan ole jaksanut lähteä, vaikka luultavasti olisi ihan mukavaa. Onko muilla tälläistä ns turhaa ongelmaa ? Yleensä olen suht tyytyväinen itseeni ja perusarki on mukavaa, kun voi töiden/koulun jälkeen tulla kotia rentoutumaan, mutta on päivän aikana saanut olla työtovereiden seurassa, niin ei muita sosiaalisia suhteita kaipaakkaan.
Tämä on aika turhamainen ongelma, mutta olen huomannut että olen ollut tälläinen lähes lapsesta lähtien. Mietin vain että onkohan muitakin joilla olisi samoja tapoja?
Yksinäistä kun laiskottaa.
michmich
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743