Hyvä kiinteistönvälittäjä Pirkanmaalla

Mikke34

Olen aikeissa myydä vanhan omakotitaloni Pälkäneellä ja mietin juuri välittäjää jolle asuntoni annan myyntiin.

Olisiko kellään antaa vinkkejä?

3

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Temezki26

      Itse käytin Mikael Riippaa Huomilta. Mikaelilla asunnon markkinointi oli laadukasta,ilmoitus ja esitteet selkeitä ja tekipä hän videoesittelynkin asunnostani. Vaikeasta ajasta huolimatta asunto myytiin parissa kuukaudessa. Käytän häntä varmasti myös tulevaisuudessa.

    • Tomiku

      Minä käännyin Tampereen Huomilta Miikka Launiaisen puoleen. Arvio, kuvat ja näytöt hoidettiin laadukkaasti ja asunto myyntiin nopeasti. Koko prosessin olin selvillä missä mennään. Luotettava kaveri!

    • Mikke34

      Käännyin lopulta kaksikon Jimi Kuitunen & Miikka Launiainen puoleen. Asunnon kävi kuvaamassa ammattilainen. Laadukkaat kuvat sisältä joissa asunto näytti huomattavasti paremmalta kuin oikeasti oli ja helikopterilla videokuvaa Pälkäneen palveluista. Asunto nettiin, ensi näyttö viiden päivän päästä, Facebook mainonta pyöri, ensinäytöllä 25 henkilöä katsomassa ja seuraavana päivänä tarjous joka oli enemän kuin pyysimme. Todella upeaa toimintaa, varsinkin kun Pälkäneellä olevan vanhan omakotitalon myynti ei ole helpoimmasta päästä. Koko prosessiin meni alle kaksi viikkoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2793
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1804
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      334
      1626
    4. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      15
      1398
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      30
      1117
    6. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      64
      1095
    7. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      23
      1010
    8. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      999
    9. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      57
      921
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      874
    Aihe