Moikka! Olen aloittamassa syksyllä lto opintoja Helsingin yliopistossa. Onko kukaan siellä opiskellut joka osaisi kertoa millaista opiskelu on? Paljon ryhmiä,läsnäoloa? Kuinka pitkiä päiviä? onko paljon hypäreitä ja voiko olla luentoja iltaan saakka? Olen siis jo 30 kymppinen ja perheellinen niin lapsen hoitojärjestelyt mietityttävät.... Ja sitten toinen juttu,voiko työharjoittelut suorittaa ulkomailla? Kuinka pitkä on pisin harjoittelu? Olisin todella kiitollinen jos saan vastauksia! :)
Lastentarhanopettajaksi opiskelevat
Hiekkaranta10
1
192
Vastaukset
- JoValmis
Pakollista läsnäoloa on varsin paljon verrattuna useisiin muihin yliopistoaloihin. Iltaopintoja voi olla, ja joudut myös viettämään aikaa yliopistolla tehden esimerkiksi käsityön työnäytteitä. Vapaavalintaisen harjoittelun, jos sellainen on tarjolla, voi suorittaa ulkomailla.
Toivoisin, että tulevana opettajana opettelisit kirjoittamaan edes kohtuullista suomen kieltä, nyt tekstisi on aivan järkyttävää. Lastentarhanopettajan työssäkin joutuu kirjoittamaan. Olet jo varsin iäkäskin, 300-vuotias ("30 kymppinen" = 30 x 10 = 300 vuotta).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3998566Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1712897- 131252
- 761008
- 64938
- 25916
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta61913- 55903
- 64852
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72832