loppuvatko Ryanairin lennot tosiaan lokakuuhun? Keväällä taas?
Kaunas olisi kiva, samoin jokin Italian paikka. Ihan hyviä nämäkin, mitä nyt on,
Loppuuko tosiaan?
9
111
Vastaukset
- frryr
Konepulan takia Ryanair keskeyttää lentonsa Tampereelta talvikaudeksi 2015-2016. Lennot käynnistyvät jälleen keväällä.
- looksbad
Loppuu ja Kaunasta ei avata enää koskaan. Tampereen matkustajamäärät laskivat kesäkuun aikana 21,8% verrattuna viime vuoteen, vaikka kesä on ollut aivan hirveä Suomessa. Joten en ihmettelisi vaikka Ryanair lähtisi kokonaan litomaan.
- looksbad
Siis kansainvälisen liikenteen matkustajamäärät.
- 16plus
Reittejä on vähemmän kuin viime vuonna.
- eimahdotonta
Lisäksi kansainvälisissä lennoissa on mukana SAS.
Kaunasilla menee hyvin, 18 reittiä tällä hetkellä ja base sai yhden koneen lisää Tanskasta. Ei tuo ihan mahdoton ajatus ole.
- looksbad
Mitä reittejä oli viime kesänä joita ei nyt ole?
- 5plus
Girona. Lisäksi osa reiteistä siirtyi 2xviikko-aikataululle. Eli matkustajamäärän lasku on aika looginen vaikka koneet olisivatkin täynnä.
- Fjabbe
Konepula oli vain tekosyy vetäytyä Tampereelta. Viime talvena Ryanairilla oli parkkeerattuna kenttien laidalle yli 80 konetta jotka ei olleet käytössä ja ensi talvenakin ovat parkkeeraamassa 50-60 konetta.
Ryanair ei enää palaa Tampereelle mutta hyvin todennäköisesti aloittavat lennot Helsinkiin tai avaavat sinne jopa basen eli tuovat sinne koneitaan.- 4plus
Helsinki basena on toki ihan mahdollinen, mutta ei vielä mitenkään varma. Ryanair on lisännyt aika reippaasti reittejään talvikaudella erityisesti pääkentille, joten selitys sinänsä on mahdollinen.
Base Helsingissä olisi aika mielenkiintoinen kilpailumielessä (ja jopa toivottava). Helsinki on lentokilometrin hinnalla mitattuna yksi Euroopan kalleimmista kentistä, voisi tuoda ihan mielenkiintoisen ja tervetulleen lisän kilpailuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset26717542Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18712454Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El736212MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny355118Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään755029Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.544162Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja513763Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003692NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun623286Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463159