Sheraton Gammia hotel resort&spa

viiruinen

Moikka kysyisin millasia kokemuksia hotellista?Ruoka,juomat,saunat,ranta ja ym.asiatietoa.

8

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muutenok

      Rannalla vähän inhottaa ne valkoiset ihravuoret, joita myös suomalaisiksi naisiksi kutsutaan.

    • Arvaaharmittiko

      Hotellista ei kokemusta, mutta rannan ohi olen kävellyt monesti. Normaali hotelliranta aurinkopeteineen. Brufutin rannalla, pienen kävelymatkan päästä Sheratonista oli aikaisemmin ihania pikkupaikkoja jossa sai aurinkopedin ja juoman pientä korvausta vastaan. Monissa paikoissa myös mahdollisuus syödä jotain. Ei ollut turhia kaupustelijoita kiusana. Kesäkuussa hallitus päätti romuttaa kaiken totaalisesti. Tällä hetkellä Brufutista ei muuta paikkaa rannalta sitten löydykään kuin Sheratonin ranta.

    • viiruinen

      Nyt matka varattu 11.12.2015 kyseiseen hotelliin.En ole ikinä käynyt gambiassa.Toivotaan et ois näkemistä.

    • Gambiaanpian

      Hei! Minäkin haluaisin kuulla kokemuksia tästä hotellista. Englanninkieliset palautteet moittivat todella paljon hotellia esim. ruoan suhteen. Pitävätkö nämä arvostelut paikkansa?

      • ihmetytti

        Ruuan taso suorastaa aamupalalla luokaton,joka ilta samaa sapuskaa.Palvelun taso heikkoa muutamaa tyyppiä lukuunottamatta.
        Myydään luxus-paikkana,pettymys oli meille suuri,kun saavuttiin kyseiseen paikkaan.Tipittää joudut,jos haluut nopeempaa palveluu.Kuvat ottettu joskus loistoaikoina,edes terassituoleja ollut,paitsi yksi rikkinäinen puutarhatuoli.
        Valitse suosiolla joku muu paikka,niin ei tartte ylimäärästä stressiä mm.avainkorttien pelaamattomuudesta ja huoneiden siivottomuudesta kärsiä.Oltiin joulukuussa 2015
        Missä oli kaikki se mitä luvattiin,mistä oltiin maksettu...


    • avonia

      Hei, mielestäni Sheraton oli tosi hyvä, ruoka oli hyvää ja pelvelu toimi loistvasti. Siskoni mielestä sai elämänsä parasta kalaa juuri Sheraton hotellissa. Henkilökunta ystävällistä ja huoneen vaihtokin sujui. Musiikkia joka ilta:) Alueelle ei ulkopuoliset pääse, joten halutessaan saa olla rauhassa.

      • kuikale

        mites juomat ???onko hyviä.pitäisi sisältyä hotlan hintaan kokemuksia.


      • Hotelsheraton

        Juomat sisältyy, paitsi coctailit. Its en oikein juo muuta kuin vettä, kahvia ja vähän limpparia. Olen vähän huono sanomaan, mutta muut suomalaiset hotellissa joivat aika hanakasti ja tuntui maistuvan:) Teimme myös retkiä hotellin paikallisoppaiden kanssa ja sitä suosittelen. On halvempia kuin matkatoimistolla ja lisäksi opas kuljetti meitä siten, että kerkesimme aina joka paikkaan ennen isompien ryhmien tuloa ja kaikki sujui jouhevasti eikä meidän tarvinnut jonottaa juuri missään:) Meitä oli useampi suomalainen siitä hotellista ja lyöttäydyttiin yhteen niin saatiin edullisempi hinta retkelle. Paikallisoppaiden hinta määräyty lähtijöiden mukan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7615
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4203
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3695
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3180
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2866
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      64
      2541
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2398
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      51
      2368
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2339
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2276
    Aihe