Motoristimiehet on nahkahousumiehiä

Elikkä siis piilonahkah****a. Mikä niissä nahkahousuissa muuten niin viehättää?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Laadukkaat nahasta valmistetut ajovarusteet suojaavat onnettomuustilanteissa(kaatumiset, törmäykset) yleensä paljon paremmin kuin useimmat tekstiilistä valmistetut ajovarusteet. Tekstiilistä valmistetuista ajovarusteista joudut maksamaan paljon enemmän rahaa saadaksesi yhtä hyvät suojaukset kuin nahasta valmistetuista ajovarusteista.

Äänestä

Typerys!

Äänestä

Nahat on vaan paremmat, ei siinä muuta. Ensinnäkin ne suojaavat myös säältä tekstiiliä paremmin, mutta ehkä tärkeintä on, että nahka muotoutuu aika nopeastikin pitäjänsä muotoiseksi ja samaa istuvuutta ei vaan oikein saa millään muulla materiaalilla eli ne tuntuvat mukavalta (edellyttää kylläkin kalvottomuutta, kalvolliset muotoutuu huonommin). Sitten on tietenkin tuo suojaavuus, mutta itse en aio kaatua ;-). Myöskään tuuli ei tartu nahkaan yhtä pahasti kuin tekstiiliin eikä nahka lepata tuulessa samalla tavalla. Bonuksena kaiken tämän päälle tulee se, että ne näyttää makeelta ja ovat vaan tyylikkäintä mihin motoristi voi pukeutua.

Äänestä
  • Lisäyksenä täytyy mainita ne nahan huonot puolet eli jos se pääsee kastumaan läpi, niin kestää iänkaiken kuivua mikä on reissussa aika viheliäinen piirre ja tekee sadeasusta ihan välttämättömän. Tekstiiliasu on siinä suhteessa parempi, että kuivuu todella nopeasti eli kastuminen ei ole samanlainen katastrofi. Nahkaa pitää vähän huoltaa eli rasvaus aina kun se on päässyt kastumaan ja muutenkin 2-3 kertaa vuodessa. Tekstiiliä ei tarvitse hoitaa käytännössä ollenkaan.

    Äänestä

Et pääse koskaan ymmärtämään asiaa, koska sinulla ei ole varaa ostaa ja ylläpitää moottoripyörää.

Sad but true.

Äänestä

Prideajoissa nahka on seksikkäämpää ja näin osoittaa paremmin mihin ryhmää kuski kuuluu.

Äänestä

Nahka kestää kaatuessa. Tekstiili sulaa ja sitten irtoaa lihat luiden päältä. Nahka hengittää tekstiiliä paremmin. Kuumassa parempi. Ja jos sataa kunnolla, niin erillinen sadetakki on kuitenkin parempi kuin tekninen kalvo.

Äänestä
  • Opettele ajamaan motukalla, ei irtoa lihat luiden päältä.

    Äänestä

Paljonko sinä maksaisit siitä, että saisit pukea naisesi tiukkoihin nahkoihin ja myöhemmin myös riisua?

Äänestä

Haluatko voittaa yli 12 miljoonaa euroa?
Rekisteröidy ilmaiseksi ja ole mukana arvonnassa.
Klikkaa tästä:
http://bit.ly/kasino-voitto

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näinsemenee kirjoitti:

Elikkä siis piilonahkah****a. Mikä niissä nahkahousuissa muuten niin viehättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu