http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015071920058466_uu.shtml
"Itä-Suomen poliisilla ei ollut viikonloppuyönä juuri aikaa taukojen pitoon."
Eikö saanu syödä pullaa ja istua perseellään 90% työajasta???? VOI KURJUUS!!! :D
Itku tulee poliisilla kun joutuu tekemään töitä.
4
<50
Vastaukset
- 18-9
Vakiohäirikön sisälukutaidossa ja tekstin ymmärtämisessä on taas suuria puutteita. Päinvastoin, tekstistä kävi ilmi, että joutuessaan viemään humalaisia lapsia putkaan, on prosessi niin monimutkainen ja aikaa vievä, ettei poliisille jää aikaa sen vuoksi tosirosvojen kiinniottamiseen.
- pullapoliisi
Paskat, ei saa roikkua netissä pizzaslice kädessä
- resurssipulajoo
Siellähän ne kakkalakit istuu laitoksella mössöttämässä donitseja ja juomassa kahvia. Parhaimmillaan koko poliisilaitoksen KAIKKI partiot ovat siellä samaan aikaan. Sitten kun tulee pari kertaa päivässä jokin hälytystehtävä, niin aletaan kiukuttelemaan kun ei ehdi koska on resurssipula! On se aika huvittavaa. Noh, onneksi päättäjät tämän ilmeisesti ovat tajunneet koska LP :kin lopetettiin. Ei siinä paljon tavallinen kakkalakki konstaappelin tallaajan mielipide paina, onneksi. Voisivat mielestäni aivan hyvin vähentää poliisien määrää myös. Keskisuurissa kaupungeissa riittäisi pari poliisia/ per kaupunki. Eipähän jäisi aikaa istuskella vain laitoksella jauhamassa kakkaa. Tottakai perus kakkalakki poliisi levittää propagandaa että poliiseja on liian vähän, olisihan se kiva kun niitä olisi 40 000 asukkaan kaupungissa vaikka 1000 niin saisi varmasti istuskella jatkossakin laitoksella koko työvuoron ja välillä ajella vähän rinkiä kaupungilla, se ei vain käy. Miksi? Koska se ei vain käy. Piste.
- cocina
************** riittäisi pari poliisia/ per kaupunki.**************
Suomi on niin pieni maa, että riittäisi pari poliisia koko maahan. Silloinkin, kun toinen olisi lomalla olisi toinen töissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692