jos et voi tai halua viettää kanssani aikaa. En minä siitä rikki mene.
Voit kyllä sanoa suoraankin...
naiselta_miehelle
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
wäy wäy. eikö nää wänkyttäjät ikinä hiljene tääl?
Taidat olla alaikäinen, kun kirjoitat noin...
Niin kenelle??
Itse ainakin haluaisin viettää aikaa yhden naisen kanssa mutta vaikeata on kun ei vastaa.
Silloin kannattaa etsiä elämäänsä sellainen ihminen, joka vastaa ja myös haluaa. Ei kannata tuhlata omaa aikaa, omia ajatuksia ja henkistä enrgiaa sellaiseen ihmiseen, joka ei halua. Itsekin samojen asioiden äärellä erään miehen vuoksi nyt energiani tuhlanneena ja voimattomana yritän mennä päivä kerrallaan eteenpäin omassa elämässä ja unohtaa hänet.
Täällä sama tilanne. Mies vastasi viesteihin vain joskus. Nyt tänään sain tarpeekseni koko sodasta. Kun tuli mitta täyteen.
No itsellä vähän samanlainen tilanne. Kun olen tottunut saamaan vastauksen niihin omiin viesteihin ja kysymyksiin ja yleensäkin ystäviltäni ja muilta tuttaviltani saanut, niin tuntui aika oudolta olla ihmisen kanssa, joka jätti välillä vastamaatta viesteihin. Itse kuitenkin pidän ihan kohteliaisuutena vastata toiselle edes jotain vaikka viiveelläkin tai soittaa takaisin jos on soittanut, niin ei sitä oikein voi käsittää ja ihmettelee vaan, että mikä häntä vaivaa. Kyllä se luottokin siihen toiseen menee, jos ensin lupaa tulla käymään ja sitten ei edes laita viestiä tai soita, että tapaaminen peruuntui ja minä vain odotan. Kolmisen kertaa käynyt näinkin näiden vuosien aikaan. Ehkä toisilla ihmisillä on helpompaa mieluummin vaieta kuin selittää, mutta aika ikävälle ja välinpitämättömälle sellainen käytös vaan tuntuu ja itse on niin epätietoinen kaikesta, että voimat on sen vuoksi vähissä eli ei vain enää jaksa tällaista.
Jos et kirjoittele enää tänne ja elät normaalisti.
Ja ap:lle vielä lisäyksenä, että olet reipas, kun et anna toisen pompotella itseäsi, ja selvität asian varmaan henkilökohtaisesti.
Minkä vuoksi tänne ei saisi kirjoittaa ja purkaa tuntojaan, ei tämä ole henkilökohtaisesti kellekään tarkoitettu palsta.
Elämä on opettanut. Nuorempana sitä oli herkempi.
Samaa mieltä elämäjatkuu3. Elämässä kun tuppaa tulemaan aina kaikenmoisia yllättäviä käänteitä.
En halua viettää kanssasi aikaa.