Nyt on aika lopettaa riitely siitä mitä ufot ovat. Turhaa hommaa, sillä todisteiden määrä on suorastaan järkyttävä. Ja asiantuntijat ovat kaikki samaa mieltä. Emme ole yksin. Mikä siis onkaan tutkimuksen sauraava askel? Se tuskin voi olla uusien havaintojen kerääminen. Sehän on täysin hölmön hommaa, kun meillä kerran on jo todisteet.
Seuraava askel on eksopolitiikka. Kaupankäynti humanoidien kanssa. Heidän kulttuurinsa tutkiminen.
Katselen tässä juuri Paul Hellyerin (Kanadan ex-puolustusministeri) haastattelua, ja mies puhuu rukoilijasirkkaa muistuttavista olennoista. Näihin haluaisin keskittyä.
Onko moninkin tavannut näitä sirkkamaisia olentoja? Hellyerin mukaan käyttävät telepatiaa. Kaikki resurssit on panostettava Mantis-suvun tutkimiseen.
Seuraava askel on eksopolitiikka. Kaupankäynti humanoidien kanssa. Heidän kulttuurinsa tutkiminen.
Katselen tässä juuri Paul Hellyerin (Kanadan ex-puolustusministeri) haastattelua, ja mies puhuu rukoilijasirkkaa muistuttavista olennoista. Näihin haluaisin keskittyä.
Onko moninkin tavannut näitä sirkkamaisia olentoja? Hellyerin mukaan käyttävät telepatiaa. Kaikki resurssit on panostettava Mantis-suvun tutkimiseen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei kyllä kuullosta uskottavalta. Taitaa olla täys pelle tuokin mies niin ku kaikki muutkin ufoilijat. Kaikelle löytyy selitys. Ja usein se tuntuuu olevan silkka mielisairaus.
Ite näin muuten humanoidin, mikä oli vaaleanpunainen yxisarvinen. Silmä sillä oli hanurissa. Sillä se katseli. Uskotko tämänkin, kun olen todistaja?
Ja paskat, pertti. Kyseessä sattuu nyt olemaan Kanadan entinen puolustusministeri. Hyvin luotettava todistaja. Yksi tärkeimmistä, jos ei koko historian tärkein. Mies puhuu rukoilijasirkkahumanoideista. Voi järkyttää monia, mutta videoilla vaikuttaa hyvin elegantilta ja selväjärkiseltä mieheltä. Tämän luotettavampaa todistajaa ei voi kuvitellakaan, paitsi ehkä Yhdysvaltain presidentti, mutta se tuskin on mahdollista koskaan, sattuneista syistä.
"...Seuraava askel on eksopolitiikka. Kaupankäynti humanoidien kanssa. Heidän kulttuurinsa tutkiminen...."
Ensimmäiset askeleet on jo otettu. Nautojen silpomiskiintiöistä ja peltokuviohehtaareista on jo päästy sopimukseen. Kauppasopimus on bilateraalinen, ja alieenit ovat sitoutuneet toimittamaan Euroopan ja Amerikan suurjännitekantaverkkoihin 2400 GWh sähköenergiaksi moduloitua antigravitaatioenergiaa.
"...Seuraava askel on eksopolitiikka. Kaupankäynti humanoidien kanssa. Heidän kulttuurinsa tutkiminen...."
Jos humanoidien kulttuuriin kuuluu homoseksuaalisuus, on ennen heidän mahdollista vierailuaan syytä varoittaa heitä pitämään asia salassa.
Sen verran rajua on ufohörhöjen Randi-homofobiariehunta palstalla viime aikoina ollut.
Joo Randi saattaisi langeta pettämään poikakaveriaan alienin kanssa ja sanoa lopuksi että I come in peace!
Tänne ei mitään eksomamuja kaivata viemään meidän naisia ja duineja (ja lehmiä). Nyt Soini tiukat eksolait äkkiä voimaan ennen kuin tulevat tänne loisimaan.
Puolustusministeri olis hyvä saada tänne Suomeen Hengen ja Tiedon messuille luennoimaan rukoilijaisirkoista. Osaavat kai parantaa jos ei muuten niin musiikilla?
Hyönteishumanoideja oli jo 1950-l. scifikirjoissa.
sun pitäis tehä tässä niiku... ruveta ehdolle Pormestarix taikka vaan katella tätä paskaa tappiin asti, vaikka muutta Roswelliin tai.. .taikoo jonkun antti-gravitoni proppeli -homman tosta?
aika kiva kattoa teitä, kun
mun mielestä ei pidä lopettaa mitään: lissä beeässää, pyhä taikka arki
http://spherebeingalliance.com/
Erittäin mielenkiintoista tietoa tämänkin aihealueen asioista.
kulttuurivaihdon avulla saatais uusii ideoita ja varmastikkin hyödyttäis muutenkin. miten ovat ratkaisseet ilmasto-ongelmat, ylikansoittumisen ja poistaneet köyhyyden kautta työttömyyden?
EKSOPOLITIIKAN AIKA ALKAA SELVITTÄMÄLLÄ KERSANTTI JIM PENNISTONIN
MUISTIKIRJAANSA KOPIOIMAT RENDLESHAM-HIEROGLYFIT JA BINÄÄRIKOODIT.
VAIHTOEHTOJA EI OLE !!!!!!
Olet oikeassa ! Valopallojen värien ja lentosuuntien havainnointi on turhaa touhua.
Sataan vuoteen se ei ole johtanut ufojen olemuksen tuntemiseen !
Olkootpa havaitsijat vaikka astronautteja tai luotettavia kenraaleja !
Rendlesham-koodien, peltokuvioiden ja kanavoitujen viestien systemaattinen
ja intensiivinen analysointi on AINOA OIKEA TIE !!!!!