Ehkä ? Nyt haetaan turhan "tuoretta" uutisointia veli-venäläisestä. Olisi pappa antanut pattereiden polttimoineen olla kanervikossa, ja pitänyt tuon vertaiset tesantti tarinat omana tietonaan. Ollutta ja mennyttä, meinaan kun ratsumies höynäytti kansaa "suur-suomea" tekemään jossa lopulta tuli turpaan.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1437269216397.html
Uutinen mutta myöhässä kyllä.
5
<50
Vastaukset
- vanhahuupio
Joo, onhan meillä noita bäckmanneja nytkin riittävästi.
- unohtakaasota
Miksi pitää julkaista tommosia juttuja. Menneet on menneitä.Molemmin puolin sodassa tehtiin kauheuksia.
Tällä hetkellä etsimällä etsitään negatiivista venäläisistä.- Desu_Pelkonen
Eihän tässä kaverista negatiivista etsitä, vaan todistetaan oma syyttömyys!
Niitä desujahan pyöri joka puolella noina aikoina, eivätkä hyväntekeväisyyttä tulleet tänne tekemään. - äijänrahjus
Desu_Pelkonen kirjoitti:
Eihän tässä kaverista negatiivista etsitä, vaan todistetaan oma syyttömyys!
Niitä desujahan pyöri joka puolella noina aikoina, eivätkä hyväntekeväisyyttä tulleet tänne tekemään.Mellastivat Pohjoiskairassa, ei saanut puhua ja kirjoittaa koko asiasta Neuvostoliiton pystyssä ollessa, esivalta ja itsesensuuri toimi. Tietysti sota aikana oli myöskin tukijoita.
Nämä tapahtumat ovat lähihistoriaamme josta olisi voitava puhua. Ei enää liene syytä estää keskustelua tuon ajan tapahtumista.
- näinonnäppylätnaamassa
Juuri näin, jos pitää jotakin rajoittaa lehdistössä niin ijänikuisten asioiden vatvomiset pannaan kaikki tyyni!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762260Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391801Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141581Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371303Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631296Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191111Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631052- 611012
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108733