Katsastuksessa takaiskareiden mittaus tulos oli 34% ja 24%, eli melkoisen huonot. Katsastus inssi ei oikein tiennyt tuosta itsesäätyvän iskarin ominaisuuksista ja päästi tällä kertaa auton läpi. Autoa ajettaessa iskareiden toiminta tuntuu olevat ok. Minkälaisia tuloksia olette saaneet itsesäätyvien iskareiden mittauksista?
Ovat hiton kalliit uusia 760€/kpl.
Foresterin takaiskarin mittaus arvot
8
138
Vastaukset
- forre
59% ja 62% vm 2008 108000km
- Vaihtoehtoa
Outbackissa oli 60% ja 29% joten hylky tuli.
Ero saa olla korkeintaan 50%
Kalliit oli, jotain 640€/kpl
Kannattaa varmaan seuraavilla kerroilla katsella esim sivustoja:
http://www.autoteilemann.de/teilekatalog/federung-dampfung/stossdampfer.html - huolestuttaa
Eli ilmeisesti itsesäätyvien iskareiden ominaisuus ei ole tuo tyhjällä autolla huonot vaimennus prosentit. Toimiessaan arvot näyttävät muilla olevan normaalilla tasolla.
Auton vm oli 08 (uusi malli). Kävin asiaa kysymässä myös paikallisesta subaru huolllosta, mut eivät sieltäkään osanneet kertoa onko tulokset hyviä vai huonoja...- Forezteri
Jos päädyt iskareiden uusimiseen harkitse esim. tuota Peddersin conversion kittiä, tai ainakin jos et tarvitse tasonsäätö-ominaisuutta ---> http://www.pedders.co.uk/subaru-forester-sh-pedders-conversion-kit-rear-standard_p23304868.htm
- BMikko
Asensin Outbackiin Peddersin standardi kitin hajonneiden tasonsäätöiskareiden tilalle, hyvä tuli. Suosittelen, parihinta rahteineen alle 400 €. Tuli Englannista alle viikossa.
- ontukevaajaa
http://www.jmtuonti.fi/cat/product_catalog.php?c=397 Aika kovat on ei tarvetta korkeudensäädölle kun tuon laittoi. Kenties jos olet silkki perse niintilaa samalla astetta pehmeämmät jouset. Pahin vika tuossa on kun en ottanut kumpaankin suuntaan säädettävää .
- Subutex
Kallista paskaa
- Tukevaalustatoimii
Muutaman vuoden kokemuksella sanoisin jm tuonnin bc reisinki alustan olevan käypäinen. Ei täydellinen mutta parempi kuin alkuperäinen.
Idiootti lausuntosi kallista paskaa on merkillinen ja osoitus vain ettet tiedä mitään asiasta. Kenties saat joskus kortin mutta et autoa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696