näkyy muuten siinä, millä tavalla se käsittelee tunteita, myös torjuntaa. :D Hahaha
Ihmisen älykkyysosamäärä
17
<50
Vastaukset
- omaannilkkaanniih
Ja siinä, kykeneekö empatiaan vai ei. 'Haha' ei vakuuta sellaisesta.
- Aivanylivoimaistaon
Ja siinä, miten torjuu ihmisen, vai osaako ylipäätänsä edes torjua? Kaikki ei sitä osaa, vaan raukkamaisesti sanomatta mitään lähtee livohkaan vaikka hyvin yksinkertaista olisi vain sanoa ne pari sanaa ettei enää kiinnosta :).
- TähkäpääT
Lähdin, koska minua alkoi itkettämään. Et tiedä mitä tunnemyllyä olen käynyt läpi.
- jahöpöhöpö
Tuo ei muuten pidä paikkaansa. Herkät ihmiset ottaa tavallista kovemmin myös torjunnat ja älykkyys ei liity siihen mitenkään. Ja sen torjunnankin voi tehdä asiallisesti jos on älyä ja empatiaa.
- Tottahyväkommentti
Tunteet ja tunteiden ilmaisu eivät ole yhteydessä älykkyyteen.
- osahöpöjä
Herkät ihmiset hallitsevat torjunnat paremmin siinä missä normi sukankuluttaja. Herkkyys antaa voimaa ja empatiaa, joka ei todellakaan ole älykkyydestä kiinni vaan sisäisistä synnynnäisistä voimalähteistä. Harvoin elämän kolhutkaan pystyvät viemään näitä ominaisuuksia pois, koska vastoinkäymiset vahvistavat herkkyysominaisuuksia ihme ja kumma.
- Oletkovarma
osahöpöjä kirjoitti:
Herkät ihmiset hallitsevat torjunnat paremmin siinä missä normi sukankuluttaja. Herkkyys antaa voimaa ja empatiaa, joka ei todellakaan ole älykkyydestä kiinni vaan sisäisistä synnynnäisistä voimalähteistä. Harvoin elämän kolhutkaan pystyvät viemään näitä ominaisuuksia pois, koska vastoinkäymiset vahvistavat herkkyysominaisuuksia ihme ja kumma.
Se on kiinni ihmisen persoonasta. Ei voi yleistää herkkiä ihmisiä ja epäherkkiä ihmisiä. Kaikki vaikuttaa kaikkeen. Ihmisen kokemukset, elämäntilanne, asia mitä käsitellään, ihmisen merkittävyys toiselle ihmiselle yms.
- uskonnäin
Oletkovarma kirjoitti:
Se on kiinni ihmisen persoonasta. Ei voi yleistää herkkiä ihmisiä ja epäherkkiä ihmisiä. Kaikki vaikuttaa kaikkeen. Ihmisen kokemukset, elämäntilanne, asia mitä käsitellään, ihmisen merkittävyys toiselle ihmiselle yms.
myös.Kaikki vaikuttaa kaikkeen. Millaiset persoonat kohtaa toisensa ja millaiset kokemukset takana kummallakin ja paljonko niistä on kertynyt harteita painamaan ja paljonko ehtinyt kaikesta oppimaan.
- syrjäydynrauhassa
entä jos on muutenkin vähä puheinen
- triSykerökö
Pitää paikkansa.
- MrJuha82outolintu
Asiohiin ei kannata suhtautua liian tunteella tai liian kylmästi.
Mua pelottaa semmoset ihmiset, jotka etenki tunnekylmistä tunnekylmimpiä ja myös tosi tunteikkaat pelottaa.
Musta ne on vaarallisia ihmisiä. - sitähimonjaviettelyksen
ja rakkaus on tilapäinen mielenhäiriö.
- Kumpiseon
tunneäly, vai älyllinen tunne mikä vie?
- Kdkdkdlwöwl
Siitä näkyy ehkä enemmänkin tunteiden hallintakyky eikä mikään älykkyyden määrä.. Joillekin voi toisen mielestä pikku jutut tuntua maailman lopulta siinä hetkessä, jos ei osaa käsitellä tunteita oikein.
- hento_itsetunto
Minä kostan ! Raivoan ! Yksin ! Laumassa ! Puskista !
- hento_itsetunto
Minä kostan ! Raivoan ! Yksin ! Laumassa ! Puskista ! Vyön alle !
Mikä diagnoosinne älyn ja mielenterveyden suhteen ?- Kdkdjdkekekw
Nuo kostojutut on jotain mitä en ymmärrä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709