Keskussairaalan (PHKS) erikoisyksikkö lähtee Likolammelta liikkeelle, jos tavallinen ambulanssi tarvii lääkintäapua. Keltavihreä auto paahtaa liikenteen seassa katollaan - ainakin 8 antennia. Kyllä pitäisi tieto ja EKG:t siirtyä ja hoitoa tulevan. Nyt kun Aleksi tukossa joutuu hätäyksikkö ajamaan itän päin Lahden keskustassa Vapaudenkatua pitkin. Katu ei ole yhtä sujuva kuin Aleksi, jonka vihreät, demarit ja kokoomuskin tukkivat. Yksikin vihreä kannatti toriparkkia, kun sinne tulee polkupyöräparkki. Ei ole näkynyt. Kuvastaa politiikon tietämyksen tasoa.
Sosiaaliyhtymä laskee pillit päällä - 8 piiskaa
Liikennemotti
1
<50
Vastaukset
- KUka-Huutaa-pelkää
Yhtymän auto heijasi perjantaina klo 15 aikaan Kivistönmäelle, jossa jossa palokunta, ambulanssi ja poliisisedät : joku makasi paareilla ja hoivaajat ympärillä. Auttoiko sosiaaliyhtymän huuto-auto kärsinyttä. Ei oo poliisi tiedottanut mitään. Ehkä ylihuomenna. Hullua joskus kun poliisi kysyy jostakin tapauksesta esim. viikkon takaisista vaikkapa silminnäkijähavaintoja. Kuka muistaa enää mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403067- 802831
- 1862444
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?362165- 191483
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?231403Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411396- 101274
- 131269
- 221241