JOS joensuussa ajetaan Autotonta keskustaa, miksi kaikki parkkitalot on keskustassa? . eikö niitä voisi laittaa 3-5km päähän keskustasta ja niistä pääsisi paikallis liikenteeseen ilman erimaksua edes takaisin keskustaan.
ja miksi hitossa linja-autot pitää kulkea 5-15min välein. eikö vain kerran 30min riitä?
kyllä ymmärrän että rantakylän puolella ei ole ohikulkevaa kauko linja-auto liikennettä, mutta noljakka ja niinivaara ym.. on ohikulkeva kaukoliikenne keskustaan johon pääsee samalla rahalla kun paikallisliikenteeseen, joten paikallisliikenteen vuoro on turha silloin kun kulkee toinen auto samaan aikaan.
http://www.joensuu.fi/documents/11127/144173/Maksullinen pysäköinti 2015_9.6.2015/2cae3364-337f-4751-b21d-602498de8da4
lainaus!!: "Keskustan yleisillä pysäköintialueilla maksullinen pysäköintiaika on arkisin klo 8–18 ja lauantaisin klo 8–15. Muina aikoina pysäköinti on maksutonta. Pysäköintiaikarajoitusta ei ole."
sunnuntai kokonaan ilmainen ja lauantaisin 15-24 on ilmainen pysäköinti keskustassa, (paitsi parkkitalot).
UUden parkkitalon voisi perustaa Linjatielle ja Sirkkalantielle (sirkkalansillan viereen). ja pakko lopetuttaa ainakin suvantokadun, koskikadun parkkihallit.
sijainnit on huonot ja epäkäytännölliset.
Ehdotus pysäköinnistä Joensuussa :)
pysäköintiasiaa
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692