Saako mihinkään laituriin venettä?
Veneellä meripäiville?
veneparkki
9374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Saat jopa oman laiturin, jos olet julkku... ;)
Onhan meriniemessä vieraslaitureita, vai ilmaista paikkaako kyttäät.
en julkku enkä tule yöksi ... onko laituria vai käymään tuleville? ja hintaan?
Eiköhän kylkiparkki onnistu, vai onko aika muuttunut. Ennen se onnistui mainiosti, ainakin meripäivien aikana. Kotkan Poikii perinne.
Karkkarissa on, samalla sinut perseraiskataan.
kantasataman jahtilaiturissa näyttää olevan tyhjää nyt kun meripäivät siirtyivät sapokkaan. Matkaa kantasatamasta kävellen sapokkaan 600m
Pistä botskis ruonalanrantaan muitten jahtien viereen.
Jätin väliin ... melkoisen erikoinen merikaupunki kun ei vierasveneille ohjeita tapahtuman aikana
Veneilijät ovat melkosen tyhmiä jos tarvii erityis ohjeita veneensä kiinnitystä varten, viikonloppuhan ei laituriasioissa poikkea mistään muusta viikonlopusta, veneilijöitä on ainoastaan enemmin, nyrkkisääntönä näille tyhmille veneilijöille voisis sanoa että, jos paikka on varattu sihen ei voi mennä, jos vapaana siihen ehkä voi mennä, pienellä varauksella.