Onko konserttiin kuljetusta Jalasjärveltä tai Seinäjoelta, tai jotain kimppakyytejä tekeillä? Liput on ostettuna ja paikalle pääsy vielä auki.
Scorpions Pietarsaaressa 1. 8.
7
107
Vastaukset
- vaikkamaksettaisiin
Tuollaista kukaan jaksa kuunnella.
- 1-8
Klaus Meine on ylivoimaisesti paras hevi solisti kautta aikain äänensä puolesta. Yksikään muu ei yllä samalle tasolle alkuunkaan.
- SingSeLindholminkinOlli
Tutki Dion:n tuotanto...moni ja maailmanlaajuisesti ovat sanoneet Ronnien on olevan paras.... Laulaahan se YÖ:n laulajakin tavallaan.=)
- 1-8
SingSeLindholminkinOlli kirjoitti:
Tutki Dion:n tuotanto...moni ja maailmanlaajuisesti ovat sanoneet Ronnien on olevan paras.... Laulaahan se YÖ:n laulajakin tavallaan.=)
Mutta Klausin ääniala on hienompi ja moniulotteisempi jos olet koskaan edes kuunnellut miten sointuva ja kaunis ääni. Esim. .
https://www.youtube.com/watch?v=xHaLazYcVLo
Dio oli hyvä myös, mutta melko tasapaksu ääniala eikä yltänyt korkeimmille äänialoille kuten Klaus. - tylsähköä
Ei tosta Klasusta balladihemmosta hevilaulajaksi ole. Scorppareilla toimivat vain hitaat ja nekin samalla kaavalla.
- makuasioita
tylsähköä kirjoitti:
Ei tosta Klasusta balladihemmosta hevilaulajaksi ole. Scorppareilla toimivat vain hitaat ja nekin samalla kaavalla.
Scorpions ei ihan hevi bändi ole pikemminkin hard rock bändi. Mutta onhan niillä useitakin hevimpiäkin biisejä kuten The Zoo, Rock You Like A Hurricane, Blackout, Bad Boys Running Wild . .
Klasun ääni on vain niin hieno ja monipuolinen, että se tulee esille ehkä parhaiten juuri balladeissa, mutta sopii ihan yhtä hyvin hevimpiinki biiseihin ja ihan mihin tahansa musiikkiin. Mutta yleensähän hevilaulajat ei erityisemmin ole mitään kehuttavia laulajia ja suurin osa ei juuri omaa minkäänlaista lauluääntä riittää kun huutaa vaan jotain kovaa ja korkealta tai vastaavasti matalalta, mutta Klasu on nyt vain oikeasti lahjakkuus joka sattuu oleen hard rock bändissä ja jolla on OIKEASTI puhtaan täydellinen lauluääni. - tylsähköä
Scorpparien heviosasto ei rokkaa meikäläisen korvissa yhtään. Saksalainen hevi oli iso muusikkovitsi jo kasarilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774652- 1801947
- 1241630
- 1321186
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848