Scorpions Pietarsaaressa 1. 8.

Onko konserttiin kuljetusta Jalasjärveltä tai Seinäjoelta, tai jotain kimppakyytejä tekeillä? Liput on ostettuna ja paikalle pääsy vielä auki.
7163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuollaista kukaan jaksa kuunnella.

Äänestä
  • Klaus Meine on ylivoimaisesti paras hevi solisti kautta aikain äänensä puolesta. Yksikään muu ei yllä samalle tasolle alkuunkaan.

    Äänestä

  • Tutki Dion:n tuotanto...moni ja maailmanlaajuisesti ovat sanoneet Ronnien on olevan paras.... Laulaahan se YÖ:n laulajakin tavallaan.=)

    Äänestä

  • SingSeLindholminkinOlli kirjoitti:

    Tutki Dion:n tuotanto...moni ja maailmanlaajuisesti ovat sanoneet Ronnien on olevan paras.... Laulaahan se YÖ:n laulajakin tavallaan.=)

    Mutta Klausin ääniala on hienompi ja moniulotteisempi jos olet koskaan edes kuunnellut miten sointuva ja kaunis ääni. Esim. .

    https://www.youtube.com/watch?v=xHaLazYcVLo

    Dio oli hyvä myös, mutta melko tasapaksu ääniala eikä yltänyt korkeimmille äänialoille kuten Klaus.

    Äänestä

  • Ei tosta Klasusta balladihemmosta hevilaulajaksi ole. Scorppareilla toimivat vain hitaat ja nekin samalla kaavalla.

    Äänestä

  • tylsähköä kirjoitti:

    Ei tosta Klasusta balladihemmosta hevilaulajaksi ole. Scorppareilla toimivat vain hitaat ja nekin samalla kaavalla.

    Scorpions ei ihan hevi bändi ole pikemminkin hard rock bändi. Mutta onhan niillä useitakin hevimpiäkin biisejä kuten The Zoo, Rock You Like A Hurricane, Blackout, Bad Boys Running Wild . .

    Klasun ääni on vain niin hieno ja monipuolinen, että se tulee esille ehkä parhaiten juuri balladeissa, mutta sopii ihan yhtä hyvin hevimpiinki biiseihin ja ihan mihin tahansa musiikkiin. Mutta yleensähän hevilaulajat ei erityisemmin ole mitään kehuttavia laulajia ja suurin osa ei juuri omaa minkäänlaista lauluääntä riittää kun huutaa vaan jotain kovaa ja korkealta tai vastaavasti matalalta, mutta Klasu on nyt vain oikeasti lahjakkuus joka sattuu oleen hard rock bändissä ja jolla on OIKEASTI puhtaan täydellinen lauluääni.

    Äänestä

  • Scorpparien heviosasto ei rokkaa meikäläisen korvissa yhtään. Saksalainen hevi oli iso muusikkovitsi jo kasarilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


0504 kirjoitti:

Onko konserttiin kuljetusta Jalasjärveltä tai Seinäjoelta, tai jotain kimppakyytejä tekeillä? Liput on ostettuna ja paikalle pääsy vielä auki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu