Vaikkapa Iiden ry voisi hommata tämmöisen kaupunkijunan Iisalmeen.
http://www.iltalehti.fi/autot/2015072320076825_au.shtml
Kyllähän tuo kaupunkikuvaa kesällä kummasti elävöittäisi. Ja esim. Olusten aikaan tuolla voisi kuskailla porukkaa Torin ja Luuniemen välillä.
http://www.iltalehti.fi/autot/2015072320076825_au.shtml
Kyllähän tuo kaupunkikuvaa kesällä kummasti elävöittäisi. Ja esim. Olusten aikaan tuolla voisi kuskailla porukkaa Torin ja Luuniemen välillä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ootko ihan tosissasi? Siis kuskata torin ja Luuniemen juhlakentän väliä, joka on tyyliin muutama askel. Oliko muita hyviä ideoita tyyliin a la savo?
No se nyt oli vain esimerkki. Ja suuri osa ihmisistä on kuitenkin niin laiskoja, että mieluummin menee lyhyenkin matkan jollain moottoroidulla vempeleellä kuin kävelee. Voisihan tuolla vaikka kuskailla mummuja asioilla tai rompepäivien yms. aikaan suhata keskustan ja Koljonvirran väliä. Mahdollisuuksia olisi vaikka kuinka, kunhan vain keksii.
Kyllähän tuo nyt kannattaisi Sulo Vilénin hengessä käydä huutamassa pois. "Kun sai niin halvalla".
Joo ja Mansikkaniemen kesäteatteriin olis järjestäjien pitänyt älytä hommata se kaappa-aato kuskaamaan teatteriyleisöä kaupungista ja lähipitäjistä. Kiäriäinen olis rääkynyt sillä kammottavalla iänellään megafooniin, että kaappa-aato tullooooo.
Savo ja savolaisuus on sitä itteensä.
Junaan riittäisi asiakkaita ehkä 3 päivänä vuodessa ja jos peritään maksu ei silloinkaan. Lopun aikaa juna lojuisi käyttämättömänä jossain tallissa.