Oireita löytyy, syytä ei.

tyttönen5

Olen 23 vuotias nainen. Oireeni alkoivat n. pari kk sitten harrastettuamme normaalisti seksiä poikaystäväni kanssa. Ensimmäisenä alkoi kirkas, vain pyyhkiessä paperiin tarttuva verenvuoto, jota seurasi kovat alavatsakivut, väsymys ja pahoinvointi. Vuoto loppui aina iltaan mennessä, mutta nykyään verenvuoto on runsaampaa ja voi jatkua seuraavaan päivään asti (Huom. verta valuu vain vessassa käydessä). Lisäksi uusina oireina tulivat pari päivää sitten ristiselkäkipu ja lisääntynyt virtsaamistarve (pari kertaa tunnin sisällä)

Seksi ei itsessään ole kivuliasta. Pahoinvointi alkaa yleensä heti aamulla ja voi kestää vain pari tuntia tai koko päivän. Verinen vuoto ja alavatsakivut alkavat aina seksin jälkeen. Asia pelottaa myös siksi, että pari kuukautta sitten ennen näitä oireita, menin ehkäisyneuvolaan vuositarkastukseen, mutta minut lähetettiinkin sairaalaan, kun hoitaja huomasi minun olevan hyvin poissaoleva ja sekava. Sairaalassa selvisi, että veressäni oli pieni määrä bakteereita, jotka hoidettiin antibiooteilla pois. Syytä eivät tutkineet, soittelivat muille lääkäreille ja kyselivät neuvoa, kunnes päättivät laittaa syyksi virtatieinfektio.

Onko kenelläkään ollut samanlaisia oireita ja onko syytä löytynyt?

En ole raskaana.
Ei sukupuolitauteja.
Minulle laitettiin n. Vuosi sitten hormonikierukka.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • selvitäse

      Mene uudelleen lääkäriin. Siellä voi todella olla virtsatieinfektio, joka ei yhdellä lääkityksellä parantunut. Se voi joskus vaatia useamman kuurin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe