Hyytynyt Tojo tuttu näky

Teiden varsille hyytyneitä Toyota-konsernin tuotteita näkyy yhä enemmän ja enemmän. Mistähän johtunee. Kyllä sen kaikki vähänkin autoasioita seuraavat tietävät.

Kauhea merkki. Kuka ihme noita vieläkin ostaa.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hinurikuskina tiedän,että Tojot lavalla on poikkeus.Ranskan tuotteet ei.

Äänestä
  • En ole pitkän elämäni aikana koskaan nähnyt toyotaa tienposkessa hajonneena tai hinurin kyydissä. Oooppeliksi muuttuneita eurooppalaisia kylläkin varsinkin talvella. Pitäähän hinurikuskinkin jostain leipänsä tienata.

    Äänestä

  • Et tietenkään ole nähnyt Toyotaa hajonneena tienposkessa, koska ne eivät yksinkertaisesti hajoa oikein millään. Miljoona kilometriä ajettu Toyota on vielä paremmassa kunnossa kuin uusi euroauto. Toyotat ovat lähes ikuisesti kestäviä autoja.

    Äänestä

Keskiviikkona viimeksi oli harmaa Avensis hinurin kyydissä. Enpä katsonut tyyppimerkintöjä mutta ehkä se surullisen kuuluisa D4D.

Äänestä

Joku aika sitten näin edelliskoppaisen Avensiksen tienposkessa konepelti ylhäällä. Oli asuntovaunu kytketty koukkuun. Puolen tunnin päästä tulin takaisin niin konepelti oli kiinni kun vettä tuli niin prkeleesti. Vanhempi mies oli kulmat kurtussa kuskin paikalla ja kaksi rouvashenkilöä kyydissä. Taisi mennä seniorikolmikon lomamatka persiilleen. Mahtoi tympiä kun "epäluotettava" Renault se vaan kulki.
Ja Toyota-kuskeille ihan vinkkinä: kun se laatu-Toyota sanoo sopimuksensa irti kesken matkan niin se varoituskolmio pitää laittaa noin 100 metrin päähän auton taakse, eikä helvetti soikoon 5 metrin päähän! Oli oikeasti vaarallista, kun heti mäen jälkeen oli hyytynyt auto asuntovaunuineen tien reunassa.

Äänestä

Ei ole, kun muutama viikko, kun vanhanporvoontie sivussa vantaalla oli auris tien reunassa, vanhempi mies katseli konehuoneeseen pelti ylhäällä, ajoin paikan ohi. Tulin vähän ajan päästä takaisin päin. Vanhempi nissan mikra hinasi aurista pois paikalta.

Äänestä

Mitä jos käyttäisit samaa nimerkkiä, kun kaikki näkee kirjoituksesta että sama kaveri suolta potaskaa usealla nimimerkillä. :D Sama kaava jokaisessa avaamassasi keskustelussa.

Älkää vastatko tälle mitään jatkossa. Yrittää saada muut merkit tappelemaan keskenään. Lapsellista todellakin!

Äänestä
  • Jaa että kaikki viestit jotka on Toyota-vastaisia, on samalta henkilöltä? Tuskinpa sentään;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paljon_ajava kirjoitti:

Teiden varsille hyytyneitä Toyota-konsernin tuotteita näkyy yhä enemmän ja enemmän. Mistähän johtunee. Kyllä sen kaikki vähänkin autoasioita seuraavat tietävät.

Kauhea merkki. Kuka ihme noita vieläkin ostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu