Mitä mä sanon äidille syyks ku päätin alottaa treenaamisen. Aattelin tällästä: Mä ja joku mun frendi oltais otettu kisa siitä et kumpi käy enemmä lenkillä syksyn-talven aikaa. Tekosyitä kehiiiiiiii!!!!!
Mikä on hyvä tekosyy?
16
<50
Vastaukset
- Juoksijatyttö
Ei mitää tekosyitä. Sanot sille vaa oikeen syyn .
- smellycat
Miks sun pitäs ees keksii tekosyy?
- JESSI12
No koska olin alipainone sillo ku kävin lenkillä ja ny ku en käy nii en oo enää. Ja sen jälkee en oo saanu käydä lenkil.
- jeeeea
Lenkin jälkeen kuuluisi syödä aina jotaki nii ei lihakset pääse kutistuu, joku hiilihydraatteja sisältävä ruoka proteiinia sisältävä nii on hyvä. Ei kummiskaa mtn sokerilitkui tai karkkei.
- JESSI12
En syö karkkia paitsi Lauantaina. :) Mutta kiitos tiedosta.
- Neppaa68472
Sano et kohotat kuntoo
- NäinSeOn
Tai sano et haluut tyttöystävää. Suomalainen tyttö kiinnostuu vaan pojista joilla on täydellinen kroppa. Esimerkiksi läskejä tytöt kammoavat ja ällöävät viä enemmän kun murhaajia tai narkkareita.
- Nettilenkkari
Se on tyttö :l
- Äöääööä
Mitä jos se on lesbo?
- JESSI12
Äöääööä kirjoitti:
Mitä jos se on lesbo?
En oo! Turha unelmoida. Hahah
- EXhonteloKaveri
Tuttavallani oli paino-ongelmia ja kävi lenkkeilemässä jonka takia joutu sitten sairaalaan (jossa pakotettiin syömään eikä saanut liikkua YHTÄÄN). En sano ettei kunnon ylläpitäminen ole huono asia mutta terveydestä kannattaa huolehtia. Jos haluut oikeesti treenata ala syömään terveellisesti ja paljon. Itse aloin keräämään massaa jolla treenaamalla sain lihasta.
- JESSI12
No syön kyl normi kotiruokaa ja joskus salaatii ku on tehty, hedelmii ku on, kasviksii on aika harvoin en tiiä miks.
- hyväolo
Älä oo tommoin nirso! Syö tiheemmin, ei tarvi syödä paljon mut tiheemmin. Vaik 2h välein aina jotaan. Ja minäkin käyn lenkillä hölkällä kesäisin pahimmiltaan 4 kertaa päivässä ja nostelen painoja. Hyvässä kunnossa oon.
- JESSI12
En oo nirso! Ja syön 3-4 tunni välei 5-6kertaa päivässä. Mut en syö ikinä aammupalaa, koska en vaa pysty syömää.
- jjjjaaaaaaajaaaa
Sano et haluut nostaa sun liikan numeroo ja teil on cooper
- Imhinen
No, kantsii vaan sanoo että meet lenkille. Mäkin alotin lenkkeilyn pari viikkoo sitten, en kait oo ylipainonen mutta alko ahistaa kun kaveri sano päin naamaa et "sä oot lihonu"... Ja en usko että se oli vitsi. Äiti vaan hymähtää, mutta jos sun äitis alkaa kysellä niin sano vaikka että sisällä on tylsää ja tarviit raitista ilmaa, ihan vaan huvin vuoks tai että haluut olla luonnossa rauhassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692