Sydänvikainen koira :'( LUKEKAA, pliis..

Kuinka kauan teidän sydänvikaiset koirat ovat eläneet? Minkälainen syndän vika on/ollut? Pliis kertokaa!....Wan't to know..
1738
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä oli sydänvikainen uros, joka eli hyvän elämän ilman lääkitystä. Kuollessaan se oli 9,5 vuotias. Siitä on sen verran paljon aikaa ettei lääkkeet olleet sitä kuin nykyisin. Kesäisin kuumalla ilmalla en lenkkeilyt sen kanssa ennenkuin tosi myöhään. Ruoan kanssa oltiin tarkkoina. Joskin harrastamani rotu on pitkä ikäinen, joten Mikin kuolema oli varhainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


My heart is bleadig blood.. kirjoitti:

Kuinka kauan teidän sydänvikaiset koirat ovat eläneet? Minkälainen syndän vika on/ollut? Pliis kertokaa!....Wan't to know..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu