Rinkeby on valkoiselle no-go-zone eli älä-mene-aluetta lähinnä alueen vallanneiden muslimien ja heidän omituisten sharia- yms tapojen takia.
Mitkä muut alueet Tukhomassa on sellaisia, joiita kannattaa vältellä?
Vältettävät alueet Tukholmassa
8
9322
Vastaukset
- Fillarilla_Ruotsissa
Vieressä oleva Tensta on myös värikästä seutua. Olen ajanut sen läpi fillarilla, enkä nähnyt yhtään valkoista koko matkalla! Todelliset ongelma-alueet ovat kuitenkin tällä hetkellä kaupungin eteläpuolella olevia lähiöitä.
USA:ssa on vastaavissa tapauksissa laitettu matalaksi kokonaisia lähiöitä, jolloin jengit hajoavat ja ongelma on helpommin hallittavissa. - raivaajatar
Tensta ja Rinkeby pitää ajaa maan tasalle katepillarilla. Samoin muutamat alueet Malmöstä ja Göteborgista.
Suomessa Turun Varissuo ja Helsingin Aurinkolahti ja lähiseudut pitää ajaa maan tasalle.
Olisivat loisivat mamut ja hyyssärit ihmeissään.- voijessussentään
Noh Noh, Aurinkolahti on suomalian eliitin asuttamaa seutua.
Rinkebyssä kyllä ei ollut mitään vikaa, kun siellä viime joulukuussa olin. Viihtyisä alue, jossa hyviä kauppoja ja ravintoloita.
- Tukholmatutuksi
Eteläisessä Tukholmassa liikkuessa kannattaa olla varovainen, vaikei sekään mitään vaarallista aluetta ole. Maalaisjärjellä pärjää missä tahansa, kun osaa pitää tavarat piilossa ja jättää ne arvokkaimmat hotellin tallelokeroon...tai sitten kotiin!
Tukholma on tosi ihana kohde, etenkin kesäaikaan. Siellä on ihan erilailla kahvilakulttuuria ja nähtävää kuin Suomessa, eikä perille ole vaikea päästä, kun laivoja kulkee päivittäin ja hinnat on halvat.
Tukholman kuvauksista mielestäni paras on seuraava:
http://tukholma.org/
Kattavaa tietoa, ajan tasalla ja suomalaisen suomalaiselle kirjoittama!! - HarumelPullah
Ei ole ketjun aloittaja tainnut itse käydä lähelläkään Tukholmaa, saati sitte Tenstaa tai Rinkebyta. Muslimien valtaama sharia alue.....anna mun kaikki kestää! parempi jäädä sinne Taka-Hikiälle nauriita hauduttamaan ja maailmankuvaa muodostamaan.
- Fillarilla_Ruotsissa
Tämän päivän saldo, yksi kuollut ammuskelussa ja pari haavoittunutta, ylitti jopa Suomessa uutiskynnyksen.
- lostsweden
Tämä video kertoo kaikenhttps://youtu.be/dlG75wb7lLw
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4858526Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2564785Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s704151Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901708
- 961241
- 47869