25.7. Tukiainen: ”Kansa kivitti Senaatintorilla!!"

Ilopiina

No niin. Siivotkaa tämän kirjoittaja jo pois johonkin laitokseen:

”Synttärini 37v. lähestyvät ja näen kokoajan outoja unia!

Näen jatkuvasti outoja ja kummallisia unia, juuri pari päivää sitten näin unen, jossa elämäni näytettiin minulle kuin filminauhalle yläasteelta lähtien lukion loppumiseen.

Näin unessa jokaisen luokkakaverini, jokaisen lauseen mitä minulle sanottiin, näin myös sen aikaisen ihastukseni nimeltä Antti, mutta olin liian ujo tehdäkseni yhtään mitään.

En seurustellut koko lukio ikäni aikana, tosin kävin ulkona silloisissa yökerhoissa kuten Planet Hollywood ja Fennia jne. En ollut koulukiusattu, minulla oli eräs läheinen ystävä, jonka kanssa kävimme laivaristeilyillä jne. enkä halunnut hengailla missään ostarijengeissä. Olin aina eritavalla pukeutunut ja pidin oman linjani jääräpäisesti, mutta sain olla rauhassa. Olin yksi luokkani parhaita oppilaita.

Uni jonka näin pari yötä sitten, siitä tuli läpi pelkoni, tai asiat joita olen käsitellyt kauemman aikaa. Olin jossain vaiheessa puettuna pelleksi, ja olin Senaatintorilla, jossa ympärilleni kerääntyi tuhansittain ihmisiä ja he alkoivat nauramaan minulle ja heittämään kiviä suoraan kasvoilleni.

Olin hädissäni ja tunsin kädenkosketuksen, samantyyppisen käden, kuin itselläni on, suhteellisen siron naisen käden. Julia otti minua kädestä kiinni ja veti minut yleisön joukosta läpi. Yhtäkkiä kaikki sulautuivat pelkäksi vahaksi ympärillämme.

Kun heräsin, huusin suoraa huutoa.

En voi kuvailla sanoin unia joita näen. Useampi uni on liittynyt myös seksiin, myös kyseinen uni käsitteli seksuaalisuutta kun kävin läpi sitä, miksi en ollut kenenkään kanssa kun kävin lukiota läpi. Se oli jotenkin kiihottavaa, pelkästään erään kundin katse silmiini sai väreet kulkemaan selkääni pitkin, eikä sillä ollut mitään tekemistä raa´an pornon yms kanssa. En muista enää untani kunnolla, se olisi pitänyt kirjoittaa heti ylös sen jälkeen kun näin sen.

En näe unia esim. Artosta. En näe unia muistakaan existäni, paitsi ensimmäisestä. Näen myös hyvin paljon unia Juliasta. Unet ovat konkreettisia, osassa niissä on joku varoitus minulle.

Kun olin vasta sairaalassa, koen sen myös suureksi varoitukseksi minulle.
Tuollaisia asioita ei saa ottaa itsestäänselvyytenä.

Tiedän, että Jeesus tulee pian, toisen kerran maailmaan, ja nähtävästi minut on jätetty tänne jotain tärkeää tarkoitusta varten. En tiedä miksi. Johanna Tukiainen” (7L 25.7. klo 05)

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aihesolvauksiin

      Pahempiakin tekstejä täällä on ollut. Nyt pelkkää kerrontaa unestaan.

      • Alaston-totuus

        Juu, näin on. Mutta tuo tarkkaan kuvailtu uni heijastaa Tunkin sisäisiä pelkotiloja ja asioita, joita hän joutuu nyt kohtaamaan; niitä ei voi enää estää nousemasta pintaan.


      • myössinulla
        Alaston-totuus kirjoitti:

        Juu, näin on. Mutta tuo tarkkaan kuvailtu uni heijastaa Tunkin sisäisiä pelkotiloja ja asioita, joita hän joutuu nyt kohtaamaan; niitä ei voi enää estää nousemasta pintaan.

        Mitäs sitten. Kyllä niitä pelkotiloja on itse kullakin.


      • Pelastakaa-meidät
        myössinulla kirjoitti:

        Mitäs sitten. Kyllä niitä pelkotiloja on itse kullakin.

        Näin on, ja unissahan niitä käsitellään ja niitä varten varaudutaan.


    • Loppukiihdytys

      Tunkki-parka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2149
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1762
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      11
      1500
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      1265
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      61
      1250
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1079
    7. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      61
      1002
    8. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      983
    9. Wau mikä kroppa Sofialla

      Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      684
    Aihe