"Lippulaivojen tappaja 2016" - OnePlus 2
AndroidM
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Noh, antaa innokkaiden testata ja löytää ne viat, joita yritetään pitkin vuotta sitten purkkapäivityksillä paikata. En pidättelisi myöskään henkeä tuon "featuren" kanssa.
Ehdottomasti voittaja. Voittaa kaikki rajoitetut iIelut, leikkipalikkalaitteet sekä tauhkalaitteet.
Vapuselta kostuu housut puhelimesta, jota ei ole edes julkaistu. Kunnon fanboy, voittaa jopa Apple-uskovaiset asenteellaan.
Kellä Vapusella?
ei todellakaan voita Apple uskovaisia. Ne on vielä ihan parhaita uskollisuudessaan
Tällä tavalla:
http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/microsoft-wants-to-convert-android-phones-to-windows-10-1288681
It looks like Microsoft has big hopes for its upcoming Windows 10 Mobile operating system, with the Redmond company recently disclosing that its trialing a version of Windows 10 that can be installed on Android devices.
The trial is being run with a select group of owners of the Xiaomi Mi 4, a pretty impressive Android smartphone. Microsoft has created a custom ROM designed to completely replace the Android operating system, much like CyanogenMod. However where CyanogenMod is still heavily based on stock Android, Microsoft's ROM will be based on Windows 10.
This means that after installing the Windows 10 ROM on the Xiaomi Mi 4, users will restart to find no trace of Android. Instead, they'll see an operating system that looks and behaves like Windows 10, complete with all of Microsoft's apps and services.
It won't quite be exactly the same as running Windows 10 on a Windows Phone, but for all intents and purposes it will offer an almost identical experience.
Galaxy note 5 tulee seuraavaksi pyyhkimään kaikilla pöytää! :)
Eihän sellainen voi pyyhkiä joka on haastettu oikeuteen paskan takia:D
Pari kinuskia haasto kun eivät osaa ohjelmia poistaa puhelimesta. :) Jos ostat samsungin niin hyväksyt niitten ohjelmat. Puhelin nörteille sitten on nämä omat marginaaliluurit joitten kanssa leikkiä!
Muuten jos oneplussaan tulee edes 2 softaa jotka eivät kuulu stock androidiin niin jätätkö ostamatta? Sehän on automaattisesti myös "roskaa" samsungin kanssa? :D
Huom. haastettu ei oo menny vielä läpi :)
Ei niitä voi poistaa ilman takuun poistumista:D
Ei voikaan mutta käytöstä voi poistaa niin että ne eivät vie prosessorin tehoja tai nettikaistaa. Jos windowsissa joku ohjelma pistää koneen solmuun niin menen tehtävienhallintaan ja sammutan prosessorin jolloin kone palautuu taas hyvin toimivaksi.
Ei voi silleenkään poistaa.
Idioottiko olet?
Se on kannyman ja tosiaankin idiootti. Eipä sitä kukaan täällä usko. Kaikki vaan naureskelee sille kammottavalla tavalla järkensä menettäneelle palikalle :D
Joo en minä tuolle pellelle edes vaivautunut vastaamaan :D Joskus herättää myötähäpeää ja sitä useammin naurua.
Eihän teille trolleille voi mitään vastata kun hoette jatkuvasti onkivavoista ja ette tunnista mikä on kännykkä ja mikä tabletti:D:D:D
http://taskumuro.com/oneplus-2-tietoa-ropisee-vuotovideo-varauslista-auki-ja-android-sovellus-julki
lämpenee
Pysyy kylmänä :)
Jännää tuossa on käyttöjärjestelmä OxygenOS, nuo kaverit on nii kekseliäitä ja myös tekijöitä että voi olla yllättävän hyvä.
eipä tuossa ole mitään, mikä innostaisi ostamaan.