Se jolle annetaan vielä nimi.
Windows luo palautuspisteitä automaattisesti tietyissä tilanteissa ja poistaa vanhoja. Jääkö tämä manuaalisesti luotu silti tallelle?
Säilyykö manuualisesti luotu palautuspiste?
8
<50
Vastaukset
- Vapunen_strikes_back
Idea on tosiaan FIFO elikkä first in - first out, kun palautuspisteille varattu levytila alkaa jossain vaiheessa mahd. vähenemään. Voit säätää tätä kokoa paljonko Windows varaa palautuspisteille levytilaa. Jos asennat koneelle isoja ohjelmia kuten Open Officea, MS Officea jne, voivat ne asentuessaan tyhjentää samalla vanhoja (manuaalisia) palautuspisteitäsi..
Ps. >>>>
http://www.ghacks.net/2010/05/09/how-to-backup-system-restore-points/ - 6589899
Niin mikä se vastaus oli, säilyykö vai ei?
- Vistakäyttäjä
Samaa kysymyst pähkäilen itsekin.
Osaako joku muu auttaa?
En osaa kovin hyvin englantia. - rottenpotatoes
Säilyvät.
Uusi palautuspiste tulee aina ensimmäiseksi ja jos tila niille loppuu niin vanhin häipyy.
Mitä kukaan niillä ikivanhoilla tekisikään? - Vistakäyttäjä
rottenpotatoes kirjoitti:
Säilyvät.
Uusi palautuspiste tulee aina ensimmäiseksi ja jos tila niille loppuu niin vanhin häipyy.
Mitä kukaan niillä ikivanhoilla tekisikään?Niin kuinka pitkää se itse käsintehty palautuspiste säilyy koneen muistissa? Jos en luota automaattisiin pisteisii.
- Näinpitkään
Vistakäyttäjä kirjoitti:
Niin kuinka pitkää se itse käsintehty palautuspiste säilyy koneen muistissa? Jos en luota automaattisiin pisteisii.
Niin pitkään kunnes palautuspisteille määritelty muisti loppuun.
- kvfdlmv
Jos/kun järjestelmänpalautukselle varattu tila loppuu, käyttäjän luomia ja järjestelmän pisteitä kohdellaan samalla tavalla.
- Vistakäyttäjä
Iso kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762284Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391809Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141596Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371308Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631305Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191113Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631058- 621018
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja108743