Näkyis olevan jarrullista ihan ookoo mutta jarrutonta vaan 450kg?????? Siis mitä kummaa, kun katselee vastaavia niin löytyy 750kg veto-oikeutta, ja paljon kevyemmillä vehkeillä.
Uusi Cherokee veturiksi
4
51
Vastaukset
- mikä.siinä.maksaa
Niin voisi vaikka verrata Nissanin X-Trailiin, joka on 400 kg kevyempi mutta kuitenkin jarruttoman paino 750kg, ja on vaan 2WD.
- Saxo-fan
Voiko 2003-vuoden Citröen Saxolla vetää esim. venettä? Kyseessä pieni soutuvene....
- siis.mikä.maksaa
Meehän pilipalipoika ny äitees helmoihin. Tyhmä raapustuksesi ei liittynyt aloitukseen mitenkään.
- deadweight
Tuo veto oikeus on välillä valmistajan, joskus maahantuojan tyyppikatsatuksessa. Määritelty asia. Joskus on raskaalla puolella katsastus viranomainen vetänyt omia tulkintoja? Niitä olen ihmetellyt. Ehkä kevyellä puolella voi näin myös olla?
Oli niin tai näin en ole tuon lukeman kevyen kaluston kohdalla antanut haitata. En kuitenkaan ylitä tuota 750kg ylärajaa. Vetokoukut ja auto ihan varmana kestävät. Normi jarruton peräkärry kestää! (Tarkasta rengaspaineet ja sidonta sekä muista nop.rajoitus 80km/h aina.)
Poliisi ei puntaroi kärryäsi ratsiassa. Joskus poliisi voi tarkistaa jarrullisen yhdistelmän vetoauton veto oikeuden, jos se näyttää epänormaalilta yhdistelmältä.
Terve järki kuormien kanssa pitää olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684