Voihan se olla että siviilissä Immonen on hirmu mukava ja asiallinen tyyppi, mutta se nyt on niin että suurin osa ihmisistä joutuu muodostamaan mielipiteensä kansanedustajista sillä perusteella mitä tyyppi itse haluaa julkisuudessa esittää.
Jos julkisuudessa hengaa natsien kanssa ja puhuu kuin sekopäinen äärioikeistomassamurhaaja niin ihmiset saattavat muodostaa sellaisen mielikuvan että onpas pelottava kaveri, että miten tällainen on meidän eduskunnassa.
Eikä se ole punavihervasemmiston eikä suomenruotsalaisten demariprofessorien eikä yhtään kenenkään muun kuin Olli Immosen ihan oma vika. Se on kuulkaa hyvät ihmiset politiikan arkipäivää. Tämä Immonen on nyt kyllä sen tason sankari että ihan puolueen omaksi parhaaksi kannattaisi pistää mies hyvissä ajoin pihalle.
Mutta sellaistahan on toki turha odottaa, koska jos jostain on perussuomalaiset opittu tuntemaan, niin se on totaalinen kyvyttömyys ja haluttomuus ottaa vastuu omista tekemistä. Ei taaskaan persu ole sanonut tai tehnyt mitään väärää eikä meillä mitään rasisteja ole missään, se on ne muut jotka ymmärtää väärin.
Se toinen rasituksen aihe on tämä loputon itkukitinä ja ainainen valitus siitä kuinka nyt taas persua väärinkohdellaan. Tervetuloa nyt vaan hyvät ihmiset aikuisten maailmaan. Jos haluaa osallistua poliittiseen keskusteluun, niin pitää olla valmis ottamaan iskua ilman että alkaa heti itkemään. Tämä tuntuu olevan täysin ylivoimaista persuille. Aina on ajojahti ja noitavaino, tai ainakin kännissä ja läpällä sanoin eikä voi olettaa että olisin jotain tajunnut ja vää vää ilkeitä ovat lehdet ja punavihervasemmiston syytä kaikki, ei ole ikinä oma syy.
Ihan helvetin rasittavaa kuunneltavaa oikeasti.
Ei tipu sympatiaa. Samaa se on kuulkaa kaikilla.
Voi Persu-parat!
Eisympatiaa
4
<50
Vastaukset
- isomnia
Ja kyllä Immonen sai mitä tilasi. Ei tainnut vain laskea, että nyt kärsii koko puolue. Ja itse lentää vielä eduskuntaryhmästä ja sisulaiset koko puolueesta. Tiedän kyllä, että valta päihdyttää, mutta en olisi ikinä uskonut, että Immosen kohdalla näin paljon.
- hustkinavoosasto
Mistä trolli on kopioinut aloituksen? ja nyt vastaa itselleen.
- KattokaaSenHistoria
Aina sama juttu. Mut kyllä se loppuu. Vaasas Persut tietää kuka se on.
- Valaiskaavähän
KattokaaSenHistoria kirjoitti:
Aina sama juttu. Mut kyllä se loppuu. Vaasas Persut tietää kuka se on.
Kuka mitä missä ja milloin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1772321Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe401817Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141632Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661334Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391321Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191121Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641068- 621027
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110757Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45703