Nyt kaikki yrittäjät Kantolassa HUOM!!!! Meille kaikille siellä toimiville yrityksille luvattiin, että 22.7. voimme toimia aivan normaalisti ja niinhän sen tietenkin pitääkin olla. Asiat ei menneet niinkuin luvattiin, asiakkailla ei ollut loppupäivästä mitään asiaa liikkeisiin. Nyt kaikki Kantolan seudun yrittäjät, reklamaatio Mervi Käelle. Omamme jätimme jo, Ja jatkossa Puiston tapahtumat ei SAA OLLA ESTE meidän kaikkien siellä toimivien liiketoiminalle!!!!
Yrittäjät Kantolassa
13
<50
Vastaukset
- Pöhinäöverit
Merfvi pyyhkii reklamatsiooneilla karvaisen ahterinsa, veikkaan ma.
- NytAhistaaJaPahasti
Totta, multakin jäi pari prikkaa ja mutteria saamatta ja iso urakka meni toiselle yrittäjälle joka sai mutterit ja prikat Terrasta. Nyt jo konkurssihakemusta lähtee kehiin.
- y5y5y5y
hei demulipäivystäjä. mitäköhän kokoomuksen sari sanoisi jos tietäisi sinun suhtautumisesi yrittäjyyteen?
- älävalitaneiti
Maailma muuttuu,kehittyy ja olisi yrittäjienkin hyvä huomata että toimintaympäristö muuttuu ja siitä väkimäärästä olisi ammennettavaa.Toiset yrittäjät myivät palvelujaan ja näin levensi leipäänsä ja kokemuksia elämästä mutta toiset itkee ja nyyhkyttää sormi suussa.
- xfmmxhf
muistitko peukuttaa itseäsi trolli?
- reklamaatiota.pukkaa
Ja milläköhän siitä väkimäärästä voi ammentaa, kun ei päästetä asiakkaita edes alueella oleviin yrityksiin?
- kohtiensikesää
esim.meillä myytiin olutta kolminkertaisella liikevaihdolla vaikka liike olikin kiinni.Kauppamies keinot keksii ja mielestäni näitä konsertteja saisi olla vaikka joka viikko noon jopa leipä levenisi.Sormi suussa ja itkien ei ole yrittäjä koskaan pärjännyt.
- kaikkimyyntiin
Bravdassa luvattiin pääsy liikkeisiin ?! Liikenteenohjaajille vain piti kertoa että on menossa liikkeeseen. Eikö asiakkaat uskaltaneet siihen sumppuun ?? Olisitte myyneet parkkipaikkoja ja pihalle sisäänhoukuttelija elikkä houkutuislintu.
- cityjorma
Käki kukkuu kantolassa ja piutpaut välittää yrittäjistä Kantolassa, kun kunhan on pöhinää
- kkoivisto
Käki lähtee leville seminaariin ja hiihtää taas niin että sauvat sulaa käteen.....
Niin kuin viimeksikin - SalaisetKansiot
Profiloi itselleen palkankorotukset.
- EiNussitaPilkkua
Koko kantola kii vaan. Näky siellä on kun entisessä neuvostoliitossa. Homeisia paskoja rakennuksia ja paskaa ympärillä silminkantamattomiin. Yrittäjät voisivat edes pitää huolen alueen siisteydestä. Tosin konserttialueen tiet oli puomitettu aivan väärin. Korjattavia asioita jäi muitakin. Toivottavasti pikkuasiat saadaan parannettua ja lisää pöhinää vaan puistoon ja ympäristöön.
- Elämysteollisuus
Näinhän se muuallakin toimii, hylätyt teollisuusalueet muuttuvat konserttitiloiksi. kun kiinalaiset tekee meille kaikki hyödykkeet, me vain rokataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475335Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "571981Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1381713Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella171689- 141435
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol271305Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4129081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171087Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771048Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60887