WCN. Be aware of the comming world changings

WCN

Good Evening from Jannica Puistonen. We are World Child News. The Happy broadcast here to cooooome right now.
-----------------------------------------------------------------------------------------

Sosiaaliset maailman ongelmat ratkaistaan suuremmalla teknologisella innovaatiolla. Panostetaan hienovireiseen teknologiaan kommunikaatiovälineistä logistiikkaan, kehitetään asuinmiljöön omavaraisuutta ja ekologisuutta. Lasketaan väestön kasvua ja jaetaan maapallo tasa-arvoisesti, sillä sosialismi on globaalin pallomme aate. Toisaalta on saatu hyviä yrityksiä kosmoksen valloittamisessa. Tiede kehittyy eteenpäin, eikä tarkkaa ennustusta ole vielä, mihin elämä keskittyy maapallolle tai avaruuteen.

Sosiaalisen suurväestön jäännite turvataan sosiaalipolitiikalla. Jälleen kerran omavaraisuus, kotikonnu, ekoasuminen, puutarhakaupunki, globaali liikenne ehdottomasti kuriin tunneleihin ja päästöt talteen, työteko kotoa käsin, joukkoliikenne globaaliseksi, puhdas luonto, lähiseutupolitiikka.

Tästä päästään terveeseen perhe asenteeseen. Kuka on nainen? Ikuinen kysymys. Nainen haluaa synnyttää luonnollisesti ja kasvaa perheen mukana. Naisen vastuu on perhe. Keinosynnytys ei kannata, vaan naisen kipusynnytys. Kipu on rakkautta ja jokainen äiti tietää sen. Ei ole muuta elämää, jos ajattelee, että tiede on elämää, niin oikeastaan elämä on syntymä-lapsuus-nuoruus-aikuisuus-vanhuus-kuolema. Perhe on sielun valittua yksikköä, josta matkustetaan elämämme halki. Tiede tekee näkyväksi asioita, joita ei enää kolmannella silmällä näe, koska se sulkeutuu. Siksi naisesta tuli loogikko, joka johdattaa miestään tieteen tekoon, jotta kotona olisi keskuslämmitys, ruokaa jääkaapissa ja oma synnytyslääkäri. Tiede tulee kuljettamaan meitä siihen, mihin vain vanhat pyhät partamiehet ylsivät. Tiede todistaa sielun olemassaoloa ja avaruusolioita.

Lapsiin kohdistuu erityistä huolenpitoa ja panostetaan laatuun eikä määrään. Toisaalta voi matkata avaruuteen pois.

Nykyiseen maailmaan kuuluu paljon lapsiin kohdistuvia vääryyksiä. Niitä pitää hoitaa ja raitteet, jotka kuljettivat meitä kauas omista läheisistämme, asettaa kotipaluun. Oma lapsi kullan kallis.


WCN

2

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaikuttaaseonneelta

      Onko tuo joku pöpien tietotoimisto?

      • gripper

        eikun oppien työvoimatoimisto


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4351
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      113
      4111
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      163
      2934
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2547
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2397
    6. 140
      2228
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2107
    8. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      52
      2031
    9. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      51
      2001
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      56
      1752
    Aihe