Hei,
Olisin tekemässä laajempaa juttua lapsettomuudesta ja lapsettomuushoidoista radioon ja verkkoon.
Eli haluaisin haastatella juttuihin miestä, joka on puolisonsa kanssa käynyt läpi lapsettomuushoitoja. Haluaisin kuulla henkilön ajatuksia ja kokemuksia hoidoista ja lapsettomuudesta, kun hoidot eivät ole tuottaneet tulosta. Ja haluaisin juttuuni pohjoiskarjalaisen haastateltavan. Lisäksi toivoisin, että haastateltava haluaisi kertoa kokemuksistaan omalla nimellään ja kasvoillaan.
Kokonaisuudessaan tarkoituksenani olisi siis tehdä ihmisläheinen juttu lapsettomuudesta ja tuoda miehen näkökulma esiin. Itse olen omassa perheessäni nähnyt vierestä, minkälainen prosesssi lapsettomuushoidot ja lapsettomuuden läpikäyminen on, joten ymmärrän kuinka henkilökohtaisesta ja vaikeastakin aiheesta on kysymys. Lapsettomuus on kuitenkin asia, joka koskettaa monia ja mielestäni olisi tärkeää tuoda esille miesnäkökulmaa aiheesta.
Mikäli, joku kiinnostuu kertomaan tarinansa niin minuun voi ottaa yhteyttä numeroon 013 510 7467 (klo. 9-17) tai sähköpostilla [email protected].
Juttu pitäisi saada tehtyä nopealla aikataululla eli tällä viikolla, pyydän siis pikaista yhteydenottoa.
YST NELLI KALLINEN, Yle Pohjois-Karjala
HAASTATELTAVA HAUSSA POHJOIS-KARJALASTA
YLENelliKallinen
0
64
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371483- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi250726PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56723- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7561- 39537