Hei,
Olisin tekemässä laajempaa juttua lapsettomuudesta ja lapsettomuushoidoista radioon ja verkkoon.
Eli haluaisin haastatella juttuihin miestä, joka on puolisonsa kanssa käynyt läpi lapsettomuushoitoja. Haluaisin kuulla henkilön ajatuksia ja kokemuksia hoidoista ja lapsettomuudesta, kun hoidot eivät ole tuottaneet tulosta. Ja haluaisin juttuuni pohjoiskarjalaisen haastateltavan. Lisäksi toivoisin, että haastateltava haluaisi kertoa kokemuksistaan omalla nimellään ja kasvoillaan.
Kokonaisuudessaan tarkoituksenani olisi siis tehdä ihmisläheinen juttu lapsettomuudesta ja tuoda miehen näkökulma esiin. Itse olen omassa perheessäni nähnyt vierestä, minkälainen prosesssi lapsettomuushoidot ja lapsettomuuden läpikäyminen on, joten ymmärrän kuinka henkilökohtaisesta ja vaikeastakin aiheesta on kysymys. Lapsettomuus on kuitenkin asia, joka koskettaa monia ja mielestäni olisi tärkeää tuoda esille miesnäkökulmaa aiheesta.
Mikäli, joku kiinnostuu kertomaan tarinansa niin minuun voi ottaa yhteyttä numeroon 013 510 7467 (klo. 9-17) tai sähköpostilla [email protected].
Juttu pitäisi saada tehtyä nopealla aikataululla eli tällä viikolla, pyydän siis pikaista yhteydenottoa.
YST NELLI KALLINEN, Yle Pohjois-Karjala
HAASTATELTAVA HAUSSA POHJOIS-KARJALASTA
YLENelliKallinen
0
51
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait263170Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3853Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68770Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3740Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha53674Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32601- 41560
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es20559Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3549- 40531