Kissat kiinni

Otavankadulla musta / valkoinen kissa juoksee pihalla vapaana ja tekee tarpeitaan lasten hiekka laatikkoon. On siellä lasten sitten kiva leikkiä. Kannattaisi omistajan pitää katti sisällä, ennen kuin se katoaa lopullisesti.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hukata ne irtokissat joutaa!
Koiraa koskee 100 ja1 kieltoa, mutta kun ne samat koskee kissojakin, kissaväki vaan on niin yksinkertaista että ne ei lukemaansa ymmärrä. Kyllä raivostuttaa kun naapuri lähtee töihin ja pari kissaa samalla ovesta pihalle.

Keväällä ei voi ajatellakkaan mitään kasvimaata ne on uuden mullan perään kuin mehiläiset hunajan, ennenkuin siemenet on maassa koko alue on paskaa täynnä, syö siitä sitten vaikka salaattisi.

Äänestä
  • Ja koira ihmiset samanlaisia,paskat pitäis kerää niin ei.Kolikolla on kaksi puolta.Vaihda siinä valotolppia 10 vuoden välein kun koiran kusi ruostuttaa puhki,nih

    Äänestä

  • Dogi.bäg kirjoitti:

    Ja koira ihmiset samanlaisia,paskat pitäis kerää niin ei.Kolikolla on kaksi puolta.Vaihda siinä valotolppia 10 vuoden välein kun koiran kusi ruostuttaa puhki,nih

    Se nyt on sellainen juttu mitä ei kannata yleistää, omat koirani kuseksii ja paskoo omalle maalleni eikä nostele edes kinttujaan. Tiesin kyllä tuonkin epäkohdan olemassa olon, mutta jos huomautat siitä kuseskelemisesta niihin tolppiin ottaa ihmiset sen aivan asiallisesti, kun eivät ole sellaisesta edes kuulleetkaan. Mielestäni tuon kyllä pitäisi jokaisen kusettajan päässä käydä miksi ne tolpat on kohta uutena ruosteen värisiä.

    Tämä aloitus olikin noista irtokissoista.

    Äänestä

Ei me kaikki kissanomistajat olla typeriä.Olen samaa mieltä,että kissojen ei pidä kulkea vapaana.

Äänestä
  • Sori sulle! En tarkoittanut moitettani henkilöiden vaan yleisesti ottaen irtokissoista, niistä puhutaan liian vähän.Onko se ihmisten välinpitämättömyyttä kun ilmaseksi saa, rotukissoja ei kyllä irrallaan näy sipsuttelevan.

    Ottaa kesäksi pennun ja jättää heitteille, sellaista ihmistä voisi vaikka vaan yhden talven pitää ulkosalla. (paljon pakkasta)

    Äänestä

Kissat tykkää elohopeasilakoista.

Äänestä
  • kuoleeks ne siihen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


55444551111444 kirjoitti:

Otavankadulla musta / valkoinen kissa juoksee pihalla vapaana ja tekee tarpeitaan lasten hiekka laatikkoon. On siellä lasten sitten kiva leikkiä. Kannattaisi omistajan pitää katti sisällä, ennen kuin se katoaa lopullisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu