Kouvolan Seudun Perussuomalaiset tyrivät

http://www.kouvolansanomat.fi/Online/2015/07/27/Kouvolan seudun perussuomalaiset tuomitsee Olli Immosen Facebook-tekstin — Lindström ei paljasta kantaansa/2015219352297/4?alku=20#kommentti


Ukko Bambergin purkaus taitaa olla aivan eri linjoilla kädet seläntakana edestakaisin työhuoneessaan ramppaavan Jari Lindströmmin kanssa. Kiivaana miehenä tunnettu Jari Lindström on kommentoinut Facebook sivuillaan, mistä muuta johtopäätöstä asioille ei voi enään tehdä. Onko seuraava siirto Lindströmmillä taas kerran, paeta ja jättää selvittelemättä asioita?

Muutto Helsinkiin ja liittyminen isompaan puolueeseen voisi olla aika järkevää. Paikallisyhdistyksiäkin alkaa olemaan aika monta. Koska Kouvolalla menee huonosti ja sakotus pysyy aina mielessä paremmin kuin kansalaisten hyvinvointi paikallisella tasolla, ei kansalaiset ole sen tyytyväisempiä asioihin. Tässä se on toteutunut ainakin poliisien tempputyöllistäminen laillistetun rahankeruulaitoksen haukkumisen hinnalla ja ministerin siunauksella. Virkamies virkamiehestä huolen pitää. Demokratiaa, demokratiaa... joillekin se ei vain kelpaa.

Nyt ollaan löyhässä hirressä kuin aikamiespojan ensimmäisessä seurustelusuhteessa. Puhumaan kunei pystytä, seuraavankaan kanssa ei oikein onnistuta.

7

60

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mahatekeemiehen

      Persut nousun ja keskustan työttömät mustat miehet kekoon!!!

    • rutto-juuri

      Paljon tulee politiikoilta juttua. Tästä Immosen pohdinnasta olisi voinut kirjoitella asialinjalla koska maahanmuutto rasittaa pientä valtiota. Kyllähän sen monet tajuaa mutta persut täytyy haukkua ekaksi ja viimiseksi.

      • Jarza-72

        Kaikilta mamujen aiheuttamien juttujen jälkeen kysyttävä uhreilta puoluekanta, sitte muistuttaa et ois kannattanu äänestää toisin ja unohtaa keissi kokonaan. Persut auttakoon vain persuja!


      • Savisto

        Persut hoidelkoon mamut suohon. Turhia loisia kouvolakin pulllollaan...savistostako ne tulee..


    • ihmettelen

      Johan oli aloittajalta kirjoitus... "kiivaana miehenä tunnettu Jari Lindström...." ketjun Aloittaja ei ainakaan tunnu häntä tuntevan. Yli puoluerajojen Jari on saanut kiitosta rauhallusuudestaan ja yhteistyökyvykkyydestään. Miten ihmeessä saat hänestä nyt kiivaan?

      • Kielletäänkö nyt ne syyt, mitkä johti paikallisyhdistyksestä eroamiseen? Nyt on varmaan hyvä olla, kun kaikki on eri mieltä vapaasti ja hallitsemattomasti.


    • JariPekka1

      Pekan uskonveljet ne vaan jaksaa. Vika on Pekassa, ei Jarissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5214
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      25
      4388
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      28
      2521
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2264
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2008
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      1928
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1607
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1531
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      21
      1267
    10. Kerranki asiat oikein

      Ilkka ja muut pienpuolueeet...teitte hyvän työn kun valitsitte pätevän henkilön virkaan eikä kepulle passelia!! Jatkakaa
      Haapavesi
      10
      1184
    Aihe