Pohjolakoti ei kanna vastuuta ! !

Kiittämätöntä

15

3855

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TEHY----

      Kiire ja riittämättömät resurssit. Keskusteluyhteys ei toiminut. Väärä asenneilmapiiri.

      Näissä on käytettävä soveltuvia ammatti-ihmisiä. Lääkäri, pappi, psygologi, mielisairaanhoitaja.

      Ei bodariasennevammaista itseoppinutta järjestysmiestä. Tarvitaan vahvaa ohjausta ja kompetenssia.

      • Faktaapöytään

        Juuri mainitsemasi toimet johti ohjaajan kuolemaan.

        Kannattaa oikeasti perehtyä asioihin ennen kuin alat keksimään satuja.


    • flflflfl

      Kai nyt tuolla kodissa on ammattitaitoisiakin ihmisiä. Luulis että noi tarvitsee jos jonkin sortin ammattiauttajaa.

    • eikansalaistorilla

      Tällaisten kriminaalipentujen sallitaan asua normaali-ihmisten kotien läheisyydessä!
      Miten naapurusto on uskaltanut elää edes päivä aikaan?
      Voi helvetti tätä ylipursuavaa hyysäystä!
      Filippiino palautettava kotimaahnsa vankilaan on täällä rikastuttanut jo tarpeeksi ja ryssä palautettava myös Siperia opettaa, kun Suomi ei pystynyt/ halunnut.

      • TässäOikeaOsoite

        Pelastakaa lapset, Interpedia ja Helsingin kaupungin sosiaalivirasto välittää kotimaisia ja kansainvälisiä adoptioita.


      • näinsevaanonoli
        TässäOikeaOsoite kirjoitti:

        Pelastakaa lapset, Interpedia ja Helsingin kaupungin sosiaalivirasto välittää kotimaisia ja kansainvälisiä adoptioita.

        Säälittäviä nämä kalpeanaama suomalaisvanhemmat joiden käsipuolessa roikkuu tuotettuja neegrupentuja, vinosilmiä ja ties mitä vinkuintiaaneja.
        Sen näkee jo Sokea Reettakin, että ei siitä hyvää seuraa. Näin se vaan on ja tullut taas kerran Muhoksen-tragediassa todistettua.


      • lapsensurunnäkevä

        Asettukaa noiden lasten asemaan ennen kuin tuomitsette!!!!
        Mitä on jäädä ilman vanhempien tukea ja turvaa!!!Joutua kuka ties jo alle 10-vuotiaana vieraaseen kotiin,yksin ja turvattomana .Vieraiden ihmisten armoille ,vaikka kuinka ikävöit omaa kotia ja vanhempia,eivät he kuule eivätkä tule!!!


      • samannähnyt
        lapsensurunnäkevä kirjoitti:

        Asettukaa noiden lasten asemaan ennen kuin tuomitsette!!!!
        Mitä on jäädä ilman vanhempien tukea ja turvaa!!!Joutua kuka ties jo alle 10-vuotiaana vieraaseen kotiin,yksin ja turvattomana .Vieraiden ihmisten armoille ,vaikka kuinka ikävöit omaa kotia ja vanhempia,eivät he kuule eivätkä tule!!!

        Se on pitkän elämän eläneelle vanhuksellekin vaikeaa lähteä hoitokotiin ,jättää oma koti ja lähteä hoitolaitokseen,yksin,.....Saati lapselle,ei kysytä haluatko,ja onko paikka ,saati perhe mieluinen,mentävä on!


    • TarkastusFIRMAAN
    • Työturvallisuus

      Olisi tehtävä perusteellinen viranomaistarkastus... Uskomatonta , että yövuorossa on vain yksi henkilö!

      Rahastetaan ja työturvallisuus heikkenee. Se on riski myös hoidettaville.

      Onneksi ammattiliitto tutkii.

    • LaatuaLastensuojeluun

      Erittäin sairasta toimintaa. Jos teillä on lapsia niin suojelkaa heitä lastensuojelulta. Sillä...

      Laki suojelee lastensuojelijaa eli sosiaalivirkailijaa, mutta ei lasta.

      Perheiden oikeusturva on lastensuojelun asiakkaina aivan mitätön.

      Kun lapsistamme tuli kauppatavaraa on valtavat rahavirrat sokaisseet politikot, päättäjät ja ahneet huostabisnes-toimitusjohtajat. Lapsen etu ei Suomessa toteudu. Ja resurssipulaa ei maassamme ole. Ihmellisiin vanhemmuudenarviointeihin kunta saattaa laittaa 5000 euroa/perhe yritykselle joka niitä tekee, perhetyöntekijät tulevat lapsiperheen kotiin pelaamaan lautapelejä lasten kanssa, ihan vaan kontrolloidakseen kotioloja tuosta noin vaan 1 1/2 tunniksi. Mutta samaan aikaan kun äiti on ajatellut että siivousapu olisi paras apu, niin sossunakka jahtaakin vaan Afrikan tähteä. Edistyksellistä lastensuojelua meillä Suomessa.

    • yeyr5yr5y5y
    • Anonyymi

      Siekkinen Reke Putka vahti köpi

      • Anonyymi

        Sairas mesta polttaa pitäisi


    • Anonyymi

      Huomannu et porukka itkee täällä vaikka ei oo ees menny laitoksen läheltäkää mut jos joku pirkko ja martta on sitä mieltä nii sithä kaikki on sitä mieltä
      Ennakkoluulot on jotain aivan käsittämätöntä ja sama homma romaneissa jos joku varastaa nii kaikki on rosvoja ei me kaikki laitosvintiöt pahoja olla jokane omasta syystä ja moni sen takia ettei vanhemmat pysty pitää huolta

      Ps. Jos kuulet juttua että lastensuojelu on perseestä nii pitää kattoo peilii ja miettiä et miks lapsi lähti :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1922
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      41
      590
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      25
      490
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      58
      437
    5. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      37
      425
    6. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      14
      393
    7. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      6
      387
    8. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      53
      385
    9. Hyvää yötä mies

      Kulta söpöliini 🥺❤️
      Ikävä
      39
      378
    10. Mitä uskot että

      Välillämme käy?
      Ikävä
      32
      371
    Aihe