Heips!
Onko kenelläkään muulla jonkunnäköisiä "kasautumia" ystävien (miksei kumppaneidenkin ym) horoskooppimerkkien suhteen? Ja mistä tällainen voisi kertoa?
Itse olen aurinko- ja nousumerkiltäni leijona ja olen havainnut, että ystävä/kaveripiirissäni on kolme merkkiä jotka pomppaavatselvästi esiin: Skorpioni, Kauris ja Härkä. Näitä on selkeästi yli puolet, välillä tunnen itseni suorastaan Skorpparimagneetiksi. Mukana muutama Oinas, Neitsyt ja Kaksonen. Eihän se ystävyys tietenkään horoskooppimerkkiä katso, mutta tein vaan tuon hassun huomion. :)
Horoskoopit ja ystävyys
8
116
Vastaukset
- 169898
Itselläni ystävyys kulkee paljolti Merkuriuksen merkkiaseman pohjalta. Ulos karsiutuvat Merkurius Oinas, Merkurius Leijona, Merkurius Jousimies jää muiden hyvien laatujen perusteella. Mars Ravussa ei kauan ole lähipiirissäni, eikä myöskään Mars Leijonassa, tai Skorpionissa, Vesimiehessä. Ystävinä ovat toki Skorpionit olleet parhaita, olen Härkä.
- Astrolooki
Venus neitsyessä olisi yksi veikkaus. Tarkistapa löytyykö sinulta.
Yleensä ystävyyteen vaikuttaa selkeimmin seuraavat.
1. Venus
Venus kuvaa ihmistä sosiaalisissa tilanteissa. Esimerkiksi aurinkomerkkileijona, jolla on Venus neitsyessä, arvostaa enemmän käytännöllisiä, työteliäitä ja hygieenisiä ihmisiä (ehkä terveysintoilijoita) kuin aurinkom. leijona, jolla on Venus leijonassa.
2. Uranus
Uranus yleensä on ylenkatsottu ystävyyksissä, mutta se on hyvin tärkeä. Esim. Merkurius-Uranus aspektit voivat kuvata halua ystävyyteen älykkäiden, puheliaiden ihmisten kanssa.
3. Jupiter
Jupiter tärkeässä paikassa lisää luottamusta kahden ihmisen välillä. Samoin hyvää tahtoa. Olisiko sinulla Jupiter skorpionissa? Esim jos olet 1994 tai 1982 syntynyt. - Jellonatypy
Pitääpä vilkaista tarkemmin kunhan ehdin. :)
- Astrolooki
Ei muuten vaadi paljoa aikaa. Kun menet astro.com sivustolle, voit tehdä itsellesi syntymäkartan ilmaiseksi. Siitä pystyy helposti tarkistaan planeettojen sijainnit.
Yksi merkittävä tekijä, joka kannattaa vielä tarkistaa, ovat Venuksen aspektit so kulmat toisiin planeettoihin. Sinulla voisi olla esimerkiksi Venus-Saturnus aspekti (Esim jos Venus on 5 astetta leijonassa ja Saturnus 28 astetta ravussa - 13 astetta leijonassa, sanotaan että Venus on konjunktio(aspekti)ssa Saturnuksen kanssa. Ystävät ovat siis todennäköisimmin kaurismaisia tms saturniaanisia. - Jellonatypy
Venus Rapua pukkaa :) Ei pahemmin aspektoidu mihinkään. Kiitti sulle neuvoista!
- Astrolooki
Onko kuu muuten skorpionissa? Entä Jupiterin sijainti?
- sitä_sattuu
Kerran baarissa isohkon seurueen kanssa kävi niin hassusti että kun alettiin kysellä horoskoopppimerkkejä toisilta niin melkein kaikki olivatkin leijonia.
En usko horoskooppeihin.- Jellonatypy
Hassunhauska yhteensattuma, jellonat liikekannalla ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762149Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361762Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi111500Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2341265Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu611250Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161079Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv611002- 60983
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103684