Montako Megaa laitetaan, kyselee Sonerakin..Mitä varten tyrkytetään monen megan yhteyksiä yksityisille? Ei netissä surfaamiseen tarvita kuin 256, silläkin pärjää..Waretusta varten ne niitä tyrkyttää, turha sitä on kenenkään kieltää!
Ja nykyään myytävät DVD-soittimet ovat Divx/Xvid formaatteja tukevia, ja nehän on just noita wareleffoja varten suunniteltu. Eli nykytekniikka painostaa ihmisiä waretukseen. Vastuuseen siis SONERA,ELISA,DNA ym ym..SONY,JVC,PHILIPS ym ym.. Eikä olosuhteiden uhreiksi joutuneet kansalaiset!
Ja nykyään myytävät DVD-soittimet ovat Divx/Xvid formaatteja tukevia, ja nehän on just noita wareleffoja varten suunniteltu. Eli nykytekniikka painostaa ihmisiä waretukseen. Vastuuseen siis SONERA,ELISA,DNA ym ym..SONY,JVC,PHILIPS ym ym.. Eikä olosuhteiden uhreiksi joutuneet kansalaiset!
Vastaukset 19
Vanhimmat
Aikalailla näin.
Vai joutuu poloiset olosuhteiden uhreina varettamaan... hahhahha täyttä soopaa koko juttu.
B A WARE... Wareta jos tykkäät, mä swappaan...
voi sanoo,mahtuuhan auton ratin taaksekin kuka vaan,mut ajaa saa vasta kun kortin saa.
mikähän se pointtisi on?
Pointti on lähinnä se, että johdatellaan tekemään rikosta.
Kerropa miksi valmistetaan Divx-soittimia, jos niillä ei saa katsoa elokuvia?
Sama kun mainostettais televisiossa "Osta Vesipiippu", mutta jos poltat pilvee, se on rikos.
Kaveri kirjoittaa et nykytekniikka painostaa ihmiset tekee näin......
Ei ole pakko tehdä,voithan sinä ajaa autoakin,lentokonetta,junaa,panssarivaunua,mitä vaa jos huolit.Mutku et saa se on laitonta.
jos tekee koti kameralla videon niin se voi pakata divx.
"Kerropa miksi valmistetaan Divx-soittimia, jos niillä ei saa katsoa elokuvia"
Kukas niillä on elokuvia kieltäny katsomasta. Kysymyshän on siitä et ne katsottavat elokuvat tulee hankkia laillisesti ei varastamalla.
Missä vuokrataan/myydään Divx-leffoja? Laita linkki.
http://www.1-bangbros.com/main/index.html
miljoona muuta maksullista pornosaittia
Mä miettisin ennen soittimen ostoa mistä niitä elokuvia saa, jollei sellaisia kerran ole saatavilla niin miksi ostaa soitinta.
Sitäpaitsi divx ominaisuudet on niissä lisukkeena ja niillä pystyy katselemaan normaaleja dvd-levyjä joita saa vuokrata lähes joka kioskista.
No mitä helvettiä teen Divx-soittimella, jos voin netistä kattoo pornoo? Hajoo jätkä..
Toi kommenttini oiskin oikeestaan kuulunu tohon sun avaukseen, jossa vouhotit noista nopeuksista. Kyllä mä mielummin imutan pornoa nopealla langalla maksulliseltakin saitilta. Sori et vastasin tohon "soitinasiaan"
Mut toisaalta voithan sä sit pistää ne pornot dvd:lle ja katella divx-soittmella kotiteatterissasi. Itelläni ei ole konetta huoneessa jossa on muut av-vehkeet...
Voi voi voi. Ei sullakaan hyvin mene. DivX on liikkuvalle kuvalle pakkausformaatti, ihan samalla lailla kuin mp3 on sitä musiikille.
Siispä sinun logiikallasi kaikki mp3-soittimetkin on suunniteltu vain ja ainoastaan piraattimusiikin kuunteluun ?!?
Internetoperaattorit toimii samoin kuin Fr, ne ovat palveluntarjoajia, jakavat linkkejä/laitonta materiaalia verkossa jonne pitää "rekisteröityä" eli tehdä sopimus, ottavat maksun ja tekevät voiton tavoittelu mielessä, mainostavat julkisesti kuinka hyviä ovat ja serverit ovat vieläpä suomessa toisin kuin Fr:n servo
Joo tottahan se on että mitä enemmän on waretusta ja warettajia sitä enemmän operaattorit nettoaa ja ovat oikeestaan ainoita jotka tosiaan rahallisesti hyötyy. Ja eihän Fr:llä sinänsä mitään materiaalia ollut eikä sen kautta edes kiertänyt, se vaan seurasi liikennettä. Ainoa mitä siellä oli, oli linkkejä.
pitää muistaa että palvelin jolta näitä linkkejä sai on Holla...Alankomaissa.
noi sun divx perustelut on sieltä ja syvältä. Eikö voitais yhtä hyvin syyttää tasta kaikesta tietokoneen keksijää.