Apua! Miten saan kainalokarvat poistettua? Ne alkoivat kasvaa, enkä voi mennä rannalle kavereitten kanssa jos on karvoja kun niillä ei vielä oo. 12.v.
Vastaukset 7
- kainalokarvaton
leikkaa saksil
- henkkamaukka
Hanki joku lady shaveri tai semmone.
- hghndnbsrgtfhb
Mee osta litistä kolme (3) teräinen höylä. Vastaa gilletteä. Maksaa vain huomattavasti vähemmän. Se viisteränen menee jo huonoksi.
- reddit
Kyllä yksi- tai kaksiteräinenkin käy varsin hyvin etenkin, kun sulla ei varmaan vielä kovin paljon sitä karvoitusta ole.
- ebun
Riippuu ootko tyttö vai poika. Jos oot poika ni yleensä niit kainalokarvoi ei sheivailla. Jos oot tyttö ni ne sit yleensä sheivataan.
Ööö no vaikka juustohöylällä?? -___-
- MadameGillette
Tässä ohje:
1. Saippuoi kainalo. Saippuan, esim. suihkusaippuan, pitää vaahdota runsaasti.
2. Ota käyttöösi partahöylä, ja varovasti leikkaa sillä kainalokarvat ylhäältä alaspäin vetäen. On tärkeää, että saippuavaahtoa on runsaasti, partahöylä liikkuu hyvin, eikä naarmuta ihoa.
3. Huuhtele terä välillä suihkussa.
4. Lopuksi kunnon suihku! Ja kainaloiden kuivaus puhtaaseen pyyhkeeseen.
Partahöyliä on ostettavissa kaikissa marketeissa, ruokakaupoissa. Erihintaisia, erimerkkisiä. Tällä tavoin voi turvallisesti ja helposti poistaa myös säärikarvat, jos on tarvis. Kainalokarvat sinänsä ovat ok, mutta ilmankin pärjää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 142754
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.2761206Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671138- 84970
- 87853
- 63828
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?24765- 72765
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran69731Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?139714Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?142691- 47670
- 57656
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47634Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25633Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46624Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32618Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri23572- 40564
- 55558